Adele na Grammy 2017 fot. Screen Instagram

Adele na Grammy złożyła hołd Beyonce

To było piękne, prawdziwe i wyjątkowe!
Edyta Liebert / 13.02.2017 10:01
Adele na Grammy 2017 fot. Screen Instagram

Grammy 2017 rozdane. Beyonce, której krążek "Lemonade" był faworytem do wygrania w najważniejszej kategorii "Album roku", musiała pogodzić się z porażką - zwyciężyła Adele z "25", ale nie kryła swojego... niezadowolenia?

Beyonce oznajmiła, że jest w drugiej ciąży! Zobacz zdjęcie, które stało się hitem internetu

Brytyjska wokalistka triumfowała, zdobyła aż pięć statuetek, czyli wszystkie, do których była nominowana. Jednak na scenie zaskoczyła wszystkich swoją przemową i podziękowaniami, skierowanymi do Beyonce, której oczy szkliły się od łez - pytanie, czy wzruszenia, od słów brytyjskiej piosenkarki, czy ze smutku, że nie stoi na jej miejscu.

Adele oddała hołd Beyonce na Grammy 2017

Podczas lutowego rozdania muzycznych Oscarów Adele co i rusz wychodziła na scenę, otrzymując statuetkę. To Adele wygrała Grammy za najlepszy album roku. Jednak.. nie zgodziła się z werdyktem - wyglądało to tak, jakby nie chciała jej nawet przyjąć.

Nie mogę przyjąć tej nagrody, jestem wdzięczna, ale moim życiem jest Beyonce, jej album "Lemonade" był monumentalny, tak wspaniale przemyślany, piękny i poruszający.

Obie panie dość często komplementują się wzajemnie i mówi się o ich występie w duecie. Na instagramowym profilu Adele kilka miesięcy pojawiło się zdjęcie, na którym wokalistka pozuje z plakatem przedstawiającym okładkę wydanego 10 lat temu singla Beyonce "Irreplaceable", a pod spodem komentarz: 

Beyonce jest najbardziej inspirującą osobą, jaką miałam przyjemność czcić. Jej talent, uroda, wdzięk i etyka pracy plasują ją w jej własnej lidze. Bardzo cię doceniam. Dzięki Bogu za Beyonce.

Ale to nie wszystko, bo należny hołd złożyła jej w kolejnej odsłonie przemowy na Grammy 2017.

Lady Gagę nazwano grubaską, ale ona nie pozostała dłużna hejterom. Jej riposta trafia w punkt!

Grammy 2017: nie obyło się bez wzruszeń

Uwielbiam cię, jesteś światłem, które sprawia, że ja i moi przyjaciele, moi czarni przyjaciele, czujemy siłę, to w jaki sposób reprezentujesz ich. Zawsze cię kochałam, kocham, i będę kochać. 

 

Omg guys I'm crying I'm so proud of her👏❤😭❤ 📷 via @recordingacademy After being awarded Song Of The Year, Record Of The Year and Album Of The Year, @adele is now a 15-time GRAMMY winner! Her wins also mark the first time an artist has won all three categories twice! Congratulations to all of tonight's incredible winners and nominees! . @Adele on stage at The Grammy's @recordingacademy February 12 2017 at The Staples Center Los Angeles CA . #grammys2017 #grammys #adeleaustria#adele #adelelive2016 #adeleaustria #adele25 #adele21 #adele19 #adelecometoaustria #adeleinaustria #adelemusic #adeletour #daydreamer #daydreamerfamily #beautiful #queen #me #love #photooftheday #instamood #instagood

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Adele Austria Fan Page 🎤🇦🇹 (@adeleaustria)

Te kobiety udowodniły, ze piękno to NIE skóra i kości

Niedzielną galę w Los Angeles uświetnił właśnie m.in. występ Adele, która uczciła pamięć zmarłego w grudniu brytyjskiego piosenkarza George'a Michaela, wykonując w nowej aranżacji jego utwór "Fastlove". Było oryginalnie od samego początku - niestety, Adele już na wstępie zaczęła fałszować. Przeklęła i przeprosiła widzów.

Wiem, że jesteśmy na żywo w telewizji, przepraszam, ale czy możemy zacząć od początku
- przeprosiła Adele.

Widziałaś już film "Jackie"? Nie idź do kina, zanim nie przeczytasz felietonu Anny Kowalczyk na Polki.pl o tej niezwykłej kobiecie

Nagrody Grammy, przyznawane przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki, nazywa się muzycznymi Oscarami. Wyróżnienia są przyznawane w 82 kategoriach. Podczas tegorocznej gali rozdania "muzycznych Oscarów" doceniono także twórczość zmarłego Davida Bowiego: jego ostatni album "Blackstar" został uznany za najlepszy album alternatywny.

Ostatni klip Davida Bowiego to pożegnanie. Wstrząsające i smutne...

Grammy 2017 miało też swój polski akcent. W jednej z kategorii triumfowali również Polacy. Album "Penderecki conducts Penderecki" Vol. 1. zdobył Grammy za najlepsze nagranie muzyki chóralnej. Utwory polskiego kompozytora nagrali pod jego batutą muzycy z Chóru i Orkiestry Filharmonii Narodowej.

Czujesz się przeciętna? Ten projekt przekona cię, że zwyczajne kobiety są piękne!