Meghan Markle, książę Harry fot. ONS.pl

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle - kto będzie świadkiem księcia

W sprawę zamieszany jest sam książę William!
Agata Bernaciak / 14.01.2018 13:43
Meghan Markle, książę Harry fot. ONS.pl

Tym ślubem żyje cała Wielka Brytania! Po ogłoszeniu zaręczyn księcia Harry'ego z Meghan Markle niemal każdy Brytyjczyk szuka informacji, jaką suknię założy przyszła księżna, kto znajdzie się na liście gości, czy na uroczystości pojawi się królowa Elżbieta, a także... kto będzie świadkował parze młodej.

Choć data ślubu zbliża się wielkimi krokami, bowiem uroczystość jest zaplanowana na maj tego roku, nadal nie wiadomo, kto będzie drużbą księcia Harry'ego.

 

 

Choć książę mówi wprost, że nie wyobraża sobie w tej roli nikogo innego niż księcia Williama, ten w ostatnim wywiadzie powiedział, że "jeszcze nie został o to poproszony i to dość drażliwy temat". Po tej wypowiedzi w mediach zawrzało. Czy pomiędzy braćmi doszło do sporu, czy po prostu się przekomarzają?

Zdaniem osób związanych z brytyjską rodziną królewską problem tkwi nie w relacjach pomiędzy księciem Williamem a jego bratem Harrym, a w protokole królewskim. Ten bowiem jasno wskazuje, że następca tronu raczej nie powinien pełnić takiej funkcji niezależnie od tego, czy jest bratem pana młodego... Miejmy nadzieję, że sprawa wyjaśni się w ciagu najbliższych kilku tygodni, a bracia zajmą w niej wspólne stanowisko.

A kto będzie świadkował Meghan Markle? Lista potencjalnych kandydatek nie jest długa. Drużbami najprawdopodobniej zostaną tenisistka Serena Wiliams oraz przyjaciółka aktorki - Jessica Mulroney. Raczej na pewno nie znajdzie się na niej księżna Kate, bowiem w maju będzie zaledwie miesiąc po urodzeniu trzeciego dziecka.

Polecamy!

Jak mieszka Ewa Chodakowska?

Demi Moore ma nowego faceta! Jej wybrankiem jest idol nastolatek młodszy o... 30 lat