Żona idealna - 10 cech fot. Fotolia

Żona idealna - 10 cech

Z jaką kobietą mężczyźni pragną stanąć na ślubnym kobiercu? Sprawdź, jakie są cechy żony idealnej!
/ 07.02.2017 20:46
Żona idealna - 10 cech fot. Fotolia

Wyjście za mąż jest jednym z marzeń wielu kobiet, natomiast większość mężczyzn wcale nie spieszy się do ołtarza. Czy zastanawiałaś się, z czego to wynika? Być może wybór odpowiedniej kandydatki na żonę jest dla nich trudniejszy, niż może nam się wydawać. Jakie cechy powinna mieć kobieta, aby mężczyzna stracił dla niej głowę i zapragnął spędzić z nią resztę życia? Przedstawiamy 10 cech żony idealnej. Jeśli je masz i jeszcze jesteś panną, możesz być pewna, że twój stan cywilny prędzej czy później ulegnie zmianie.

1. Opiekuńcza

Liczne badania dowodzą, że mężczyźni wybierają kobiety podobne do swych matek, czyli równie opiekuńcze jak one. Każdy mężczyzna marzy o żonie, która będzie potrafiła otoczyć go opieką w chorobie: zmierzyć temperaturę, podać lekarstwa i przykryć ciepłym kocem, dlatego jeśli jesteś troskliwa i ciepła, twoje szanse na wzięcie ślubu wzrastają.

5 cech, za które mężczyźni cenią kobiety

2. Godna zaufania

Mężczyźni cenią kobiety, dla których wierność to jedna z najwyższych wartości w małżeństwie. Zdrada to bolesny cios, w związku z czym często kończy się wniesieniem pozwu o rozwód. Skok w bok ukochanej to dla wielu facetów coś niewybaczalnego, dlatego większość z nich nie wyobraża sobie reszty życia u boku kobiety, która nie budzi ich zaufania.

3. Z poczuciem humoru

Z badań wynika, że kobiety mają słabość do mężczyzn z poczuciem humoru, zaś mężczyźni do kobiet, które śmieją się z ich dowcipów. W zasadzie nie ma się co dziwić, że perspektywa przejścia przez życie z kobietą, która nie potrafi żartować i podchodzi do wszystkiego ze śmiertelną powagą, nie zachęca facetów do ślubu. Każdy z nich marzy o żonie, którą bawią podobne rzeczy, bowiem przy takiej partnerce nie można się nudzić.

4. Otwarta na eksperymentowanie w łóżku

Cechy osobowości i charakteru partnerki są dla mężczyzn bardzo ważne, ale podejście do sfery seksualnej ma dla nich również istotne znaczenie. Panowie cenią u pań otwartość na zdobywanie nowych doświadczeń w seksie, dlatego jeśli jesteś spontaniczna i kreatywna w sypialni, na pewno szybko zostaniesz zaciągnięta do ołtarza. Przy takiej kobiecie każdy facet może poczuć się jak w siódmym niebie.

5. Wyrozumiała

Wyrozumiałość to jedna z cech żony idealnej. Dlaczego? Jak wiadomo, mężczyźni mają słabość do wielu rzeczy, wobec których większość kobiet ma negatywny stosunek. Żona, która potrafi zachować spokój, na widok swojego zalanego w sztok męża, to dla każdego faceta prawdziwy skarb... Jeśli jesteś osobą tolerancyjną wobec popularnych form rozrywki (używek) mężczyzn, na pewno nie zostaniesz starą panną.

6. Dobrze dogadująca się z rodziną i przyjaciółmi partnera

Żona idealna powinna utrzymywać dobre relacje z rodzicami i gronem znajomych swojego męża, dlatego jeśli jeszcze nie zaskarbiłaś sobie sympatii swoich przyszłych teściów i przyjaciół partnera, jak najszybciej postaraj się to osiągnąć. Jeżeli nie uda ci się nawiązać z nimi nici porozumienia, masz marne szanse na złożenie przysięgi małżeńskiej przed ołtarzem...

7. Niezależna

Jeśli wydaje ci się, że żona idealna powinna żyć na garnuszku swojego męża, jesteś w dużym błędzie. Faceci cenią kobiety samodzielne, które chętnie podejmują nowe wyzwania i konsekwentnie dążą do celu. Kobiety z niskim poczuciem wartości, które w każdej sytuacji liczą na pomoc ze strony partnera, nie budzą ich zainteresowania. Niezależna żona u boku będzie potrafiła poradzić sobie z każdym problem, dlatego to bardzo pożądana cecha charakteru przez mężczyzn.

8. Zaskakująca

Zawsze masz głowę pełną pomysłów? Partner nie może narzekać na nudę w twoim towarzystwie, bo często wychodzisz z inicjatywą? Każdy facet marzy o żonie, która potrafiłaby go zaskoczyć czymś niebanalnym. Kobieta, która umie robić niespodzianki swojemu mężczyźnie, jest w jego oczach intrygująca, pozytywnie zakręcona i błyskotliwa, dlatego warto puścić wodze fantazji i wprawić w osłupienie swojego faceta. Dzięki temu szanse na wyjście za mąż wzrosną.

9. Z prawdziwą pasją

Ludzie, którzy mają własne zainteresowania i z przyjemnością je rozwijają, są bardziej interesujący, dlatego każdy mężczyzna marzy o żonie z hobby. Nieważne, co sprawia ci radość – ważne, że dzięki pasji twoje życie wewnętrzne jest bogatsze i czujesz się szczęśliwsza. To z pewnością wywiera korzystny wpływ na twoje relacje z ludźmi, w tym z partnerem.

10. Dająca wsparcie

Żona idealna zawsze powinna stawać po stronie swojego męża, co nie oznacza, że zawsze musi się z nim zgadzać. Kobieta, która daje wsparcie partnerowi, motywuje go do działania i pomaga zmagać się z problemami, dlatego pamiętaj, aby podnosić swojego ukochanego na duchu w każdej sytuacji. Takim zachowaniem na pewno u niego zapunktujesz.

Jakie kobiety są atrakcyjne dla mężczyzn?