Typy mężczyzn - o jakich marzymy, a z kim się wiążemy?

Ideał kobiety – męski, wysportowany, inteligentny, opiekuńczy, z poczuciem humoru. Po prostu - ciacho! Zakochujemy się, bierzemy ślub, mija kilka lat. Obiektywnym okiem patrzymy na swojego partnera i... oczom nie wierzymy. Co się stało z naszym ideałem?! Nic... to tylko nam klapki spadły z oczu. Zobaczcie typy mężczyzn, z którymi się wiążemy. Może znajdziecie wśród nich swojego partnera?

Ideał mężczyzny – męski, wysportowany, inteligentny, opiekuńczy, z poczuciem humoru. Po prostu - ciacho! Zakochujemy się, bierzemy ślub, mija kilka lat. Obiektywnym okiem patrzymy na swojego partnera i... oczom nie wierzymy. Co się stało z naszym ideałem?! Nic... to tylko nam klapki spadły z oczu. Zobaczcie typy mężczyzn, z którymi się wiążemy. Może znajdziecie wśród nich swojego partnera?

Typy mężczyzn - o jakich marzymy, a z kim się wiążemy?

Fot. Depositphotos

Niemal każda kobieta marzy o szczęśliwej rodzinie - czułym małżonku, ślicznych dzieciach, domku z ogródkiem. Kiedy staje na ślubnym kobiercu jest przekonana, że te marzenia właśnie się spełniają. Rzeczywistość często okazuje się jednak inna, bo on po ślubie z rycerza na białym koniu zmienia się w flejtucha w dziurawych kapciach. W kim się zakochujemy, a za kogo wychodzimy za mąż? Zobaczcie typy facetów, z którymi się wiążemy.

Typy mężczyzn

Typy kobiet / typy mężczyzn - z kim się wiążemy?

Mężczyzna mądrala
Wszystko wie najlepiej, nie znosi krytyki, chociaż sam krytykuje chętnie i głośno. Samodzielnie podejmuje wszelkie decyzje,a jeśli nawet popełni błąd, to za nic na świecie nie przyzna się do tego. Jeśli nabroi, nie przeprasza, raczej taktycznie odczekuje. O rodzinę dba jak o swój oddział rekrutów. Plan, zlecone, wykonane – bez sprzeciwu i dyskusji.

Mężczyzna maminsynek
Niesamodzielny, najczęściej dość leniwy, najlepiej czuje się u mamy. Preferuje związki nieformalne, żeby się za bardzo nie angażować. Sercem zawsze zostaje przy mamusi. Jest dość miły, niekonfliktowy, łagodny. Chce tylko spokoju i wygody. Bardzo chętnie poddaje się kobietom, bo są zaradne, pracowite i opiekuńcze, a on niczego więcej nie chce.

Mężczyzna pracoholik
Zarabia, awansuje, zżerają go ambicje. Musi odnosić sukces i bardzo ciężko na to pracuje. Jeśli się żeni, to dość późno, bo nie ma czasu na miłość. Przelotnie wiązki, niezobowiązujący seks – jego życie osobiste jest ubogie, bez szczególnych uczuć. Ma tyle emocji w pracy, że na inne już nie starcza mu sił. Kiedy tworzy rodzinę, zapewnia jej dostatni byt i znika w swoich sprawach, interesach.

Mężczyzna bałaganiarz

Ma bałagan w domu, w papierach, a aucie i w głowie. Bardzo beztroski typ. Ma artystyczną duszę, codzienne problemy go nie interesują i nudzą. Ma problem z organizacją czasu i dotrzymywaniem terminów. Bywa uroczy i zabawny, sprawdza się jako kumpel do zabawy. Świetnie czuje się w każdym miejscu i w każdych warunkach. O siebie jakoś dba, ale o innych niekoniecznie.

Fajny facet

Przystojny, inteligentny, z energią, poczuciem humoru, niezastąpiony w łóżku. Daje poczucie bezpieczeństwa. Potrafi wybudować dom, zająć się dzieckiem, ugotować i być partnerem w zabawie. Najczęściej istnieje tylko w marzeniach.

Pewnie mało kogo można przypisać do jednego typu osobowości, ale nie ma człowieka, który przez lata związku, by się choć odrobinę nie zmienił. Warto pamiętać, że związku nie tworzy ślub, tworzą go ludzie, którzy powinni o siebie zabiegać i dbać o swoje potrzeby. Jakże często panowie o tym zapominają...

Źródło: E. Żeromska, "Kłótliwy poradnik partnerski". Damo sedno. Warszawa 2012.

Czytaj też: Typy kobiet - z kim się wiążą mężczyźni?

Redakcja poleca

REKLAMA