Tylko nie to… czyli najgorsze prezenty dla kobiet

Planujesz kupić prezent mamie, żonie, partnerce lub siostrze? Nie wiesz, co wybrać, by upominek sprawił jej przyjemność? Sprawdź, czego się wystrzegać i jakie prezenty są przez większość kobiet uznawane za nietrafione!
/ 15.07.2013 13:32

Praktyczne porady przed zakupem

Zanim kupisz prezent:

  • pamiętaj, że kupujesz upominek dla kogoś, a nie dla siebie – nie kieruj się więc osobistymi preferencjami;
  • przemyśl, co chcesz kupić i co może się spodobać osobie, którą chcesz obdarować;
  • postaw na kreatywność i niepowtarzalność prezentu;
  • spróbuj ładnie zapakować podarunek;
  • postaraj się, a zobaczysz, ile radości sprawia udany prezent!

A jakie prezenty większość pań uznałaby za zdecydowanie nietrafione?

O nie, znowu to samo? Czyli ten sam prezent, co rok wcześniej

Jeśli nie pamiętamy, co kupiliśmy rok wcześniej na prezent, może to świadczyć o braku zaangażowania zarówno w wybór podarunku, jak i (co gorsze) w znajomość łączącą osobę obdarowującą z obdarowywaną.

Dwa takie same prezenty lub taka sama kategoria upominków, co wcześniej, to dwie z najgorszych wpadek, jakie nigdy nie powinny mieć miejsca. Mężczyźni (chociaż nie tylko oni!) myślą często: skoro partnerka cieszyła się z tego w zeszłym roku, to i w tym będzie. Jest to jednak błędne podejście – nikt przecież nie lubi monotonii.

Poprawiacze urody, czyli kosmetyki poprawiające niedoskonałości

Dobierając kosmetyki na prezent, należy unikać takich, które sugerują wiek czy niedoskonałości osoby, której dajemy upominek.

Szczególnie wystrzegać się należy: kremów przeciwzmarszczkowych, specyfików zwalczających cellulit lub poprawiających wygląd biustu, preparatów przeciw nadmiernej potliwości lub łupieżowi.

Pamiętajmy: prezenty mają przede wszystkim cieszyć!

Nieświadomie popełnianą, a zarazem niestety najczęstszą wpadką, jest kupowanie zestawów, np. mydło w płynie i ręczniczek. Pamiętajmy, że kobiety często doszukują się w prezentach „drugiego dna”. Taki podarek może się skojarzyć z przekazem podprogowym: „czas na kąpiel”, czym możemy obdarowanego wprawić w zakłopotanie.

Bielizna wyszczuplająca, czyli prezent z podtekstem

Poprzez taki prezent dajemy do zrozumienia, że przeszkadzają nam niedoskonałości figury kobiety. Dodatkowo bielizna wyszczuplająca to rzecz osobista, a wręcz intymna, więc powinna być tajemnicą osoby, która ją nosi.

Lepiej (i bezpieczniej) jest utrzymywać, że ukochana nie potrzebuje żadnych ulepszeń pochodzących z ze sklepu...

Zestawy sprzętów AGD – tak, ale nie na prezent

Patelnia, garnek, suszarka, odkurzacz, zestaw noży, maszynka do makaronu lub mięsa – te sprzęty należy omijać z daleka podczas wyboru właściwego prezentu dla kobiety. Wiadome jest, że każda gospodyni musi mieć niezbędny sprzęt AGD w swoim domu, nie jest on jednak oczekiwanym prezentem od ukochanego. Podczas zakupów weźmy także pod uwagę, że jest to mało osobisty upominek.

Zobacz też: Nietrafione prezenty dla mężczyzn, czyli jak uniknąć wpadki?

Zbieracz kurzu, czyli z braku laku…

Skarbonki, świeczniki i wszelkiego typu figurki – popularnie zwiemy je „zbieracze kurzu”. Kupując taki gadżet, zastanówmy się, czy sami chcielibyśmy dostać taki „zapełniacz miejsca” na półce… Jeśli nie mamy pewności, czy obdarowywana osoba jest kolekcjonerem tego typu rzeczy – zrezygnujmy z zakupu. Cała gama bibelotów kupowana jest często bez głębszej refleksji.

Zabawny upominek, czyli śmieszne czy żenujące?

„Poduszka-pierdziuszka”, „gluty” w kubeczku, tańczący penis i inne zabawne gadżety oczywiście często śmieszą, lecz tylko przez chwilę, a potem już tylko zbierają kurz. Osoba obdarowana może też wstydzić się otrzymać i przechowywać taki prezent w domu. Żadnemu panu chyba nie trzeba mówić, że mało która kobieta zachwyci się tego typu upominkiem…

Erotyka w prezencie

Wręczenie tego typu prezentu nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Mimo że na co dzień ukochana może lubić erotyczne zabawki, to kupienie wibratora lub kulek gejszy na prezent nie zawsze jest trafnym wyborem. Tego typu upominki powinny zostać wcześniej przedyskutowane.

Podsumowanie, czyli czego pragną kobiety?

Jeśli chcesz sprawić przyjemność ukochanej (siostrze, mamie itp.), wybierz prezent, który trafi w jej gust. Partnerka lubi biżuterię? Przyjrzyj się, jakiego typu: nosi złoto, srebro, a może woli kamienie, np. bursztyn? Interesuje się książkami fantasy? Oceń, czego brakuje jej w kolekcji i co może ją zainteresować. A może kocha podróże? Zabierz ją na kilka dni w jakieś urocze miejsce. Pamiętaj: prezent nie musi być tylko i wyłącznie materialny!

Drogie panie, na końcu kilka słów do was: pamiętajcie, że wasi partnerzy kupują prezenty w dobrej wierze – bądźcie wyrozumiałe i wybaczajcie drobne gafy!

Zobacz też: Czym się kierować, kupując prezenty?

Redakcja poleca

REKLAMA