Tęsknię za byłym mężem! Co robić?

Zgodziłam się na rozwód pod naciskiem ówczesnego męża, który chciał założyć drugą rodzinę z nową kobietą. Teraz żałuję tej decyzji, ponieważ wciąż kocham byłego męża, tęsknię za nim i marzę, abyśmy znów byli razem. Czy warto walczyć o ten związek?
/ 10.09.2014 11:50

tęsknota

fot. Fotolia

Szanowna Pani,

jestem 48-letnią rozwódką, dwa lata po rozwodzie. Na rozstanie zgodziłam się za namową męża, który wyznał, że ma kochankę. Co gorsza, kochankę, w której się zadurzył i z którą zamierza założyć nową rodzinę. Moim problemem jest to, że wciąż kocham byłego męża i bardzo za nim tęsknię

Rafał to przystojny, zadbany facet. Przez ponad 20 lat naszego małżeństwa stanowiliśmy zgraną parę. Dopiero przy rozwodzie „dowiedziałam” się, że jestem dla niego za zimna w łóżku, nudna, przewidywalna i nieciekawa… Było mi bardzo przykro, wciąż łudziłam się, że mąż się opamięta i wciąż będziemy razem. Niestety, pod wpływem jego nacisków zgodziłam się na rozwód.

Od czasu rozwodu jestem samotna – nasza dorosła już córka mieszka w innym mieście, nie znalazłam tez żadnego innego mężczyzny. Wciąż myślę o Rafale. Niedawno nasz wspólny znajomy zdradził mi, że w związku byłego męża niedobrze się dzieje. Odebrałam to jako światełko w tunelu: może jest dla nas szansa?

Proszę mi powiedzieć, czy jest sens walczyć o ten związek? Czy odezwać się do byłego męża, jeśli się tak zdarzy, że rozstanie się z obecną partnerką? A jeśli to niedobry pomysł, to jak zwalczyć tęsknotę do niego?

Na pytanie odpowiada psycholog, psychoterapeuta Monika Wysota:

Na różnych portalach można przeczytać hasła, że rozwód to nie jest koniec świata i że po rozwodzie jeszcze wiele dobrego może nas czekać. Jednak dla osób, które znajdują się w tej sytuacji – tak jak Pani – jest to fikcja. Scenariusze o nowych szczęśliwych relacjach i szczęśliwym życiu wydają się dotyczyć wszystkich tylko nie osób po rozwodzie. Często te osoby jeszcze bardzo długo są myślami przy byłym partnerze – tak jak Pani.

Zastanawiam się, co tak naprawdę u Pani kryje się pod pragnieniem walczenia o ten związek. Pomimo że partner zdradzał Panią, pokochał inną kobietę i założył z nią rodzinę, Pani jest gotowa zapomnieć o tym wszystkim i walczyć o partnera.  Piszę Pani o miłości. A ja się zastanawiam, czy nie ma u Pani także lęku przed samotnością. Minęły już dwa lata i nie znalazła Pani innego mężczyzny. Być może jednak tak naprawdę go Pani nie szukała, będąc cały czas swoim umysłem (i sercem) przy byłym mężu.

Zobacz też: Mój partner woli spędzać czas z psem niż ze mną!

Napisała Pani, że przy rozwodzie dowiedziała się, że jest Pani dla swojego męża za zimna w łóżku, nudna, przewidywalna i nieciekawa. Czy jest Pani w stanie zmienić się na tyle, by być dla męża – podkreślam: dla męża – zupełnie inną – ciekawą i interesującą? Nawet gdyby udało się Pani odzyskać byłego męża, to czy będzie Pani w stanie żyć z tym mężczyzną i nie zastanawiać się, czy oby nie jest Pani dla niego znów nudna i nieciekawa? A może właśnie inny mężczyzna doceni to, czego Pan Rafał nie doceniał?

Może to, co było nudne i przewidywalne dla Pana Rafała, dla innego mężczyzny będzie niezwykle interesujące i ciekawe? Może warto zamknąć ten etap życia raz na zawsze i otworzyć się na nowość, na nowy związek?

Zobacz też: Nie potrafię przestać krytykować męża!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/04.01.2018 00:57
Nazywam się Ulrika Charles. Po wielkiej walce zerwałem z miłością mojego życia. Powiedział, że to koniec między nami i że nigdy więcej nie zabierze mnie z powrotem po tym, jak wiele razy skończyłem z nim rzeczy. Uświadomiłem sobie tylko, że był miłością mojego życia po tym, jak go straciłem. Chcę go odzyskać, ale nie chcę znowu go zranić. Nie jestem pewna, czy uda mi się go odzyskać, wygląda na to, że zmierza ku swojemu życiu. Natknąłem się na coment online, przeczytałem post od pani ze Szwecji o nazwie Katie Mburgs, dała ona świadectwo, jak jej ex powrócił do niej po 2 latach rozłąki, pozostawiła zeznała, że ​​Duchowy Uzdrowiciel o imieniu Oduduwa zaserwował w jej imieniu zaklęcie. Wysyłam wiadomość e-mail na ten sam adres e-mail i wyjaśniam każdy mój problem z małżeństwem, Oduduwa obiecuje, że wróci do mego męża w ciągu 2 dni, podjąłem próbę i ku mojemu największemu zaskoczeniu stało się dokładnie tak, jak obiecał. mój mąż zadzwonił do mnie telefonicznie z nieznajomym numerem, przeprasza i ustala datę spotkania. zrobiliśmy to i dzisiaj żyjemy razem szczęśliwie jako rodzina. Jestem wdzięczny. dzięki temu wspaniałemu człowiekowi. Początkowo obawiałem się wątpliwości, ale próbuję i działa to dla mojego dobra. Jestem pewien, że to też zadziała dla ciebie, na 100%. Najbardziej skuteczne zaklęcie zaklęcia ze Świątyni Oduduwa Wszystkie czary są rzucane w ciągu 84 godzin możesz uzyskać szybką promocję pracy, Czar do sławy, Moc i bogactwo. Zaklęcie, aby zatrzymać rozwód. Zaklęcie, aby znaleźć prawdziwą miłość. voodoo-zaklęcie dla GOOD-LUCK Zaklęcie miłości, by uratować twoje małżeństwo od innej kobiety. Zaklęcie na WIN Sport GAMES Kontaktowy  WhatsApp +2348109844548
/17.09.2015 14:41
Po rozstaniu nie potrafiłam dojść do siebie. Kolezanka namówiła mnie do tego żebym skorzystała z rytualisty perun72@interia.pl aby on do mnie wrócił. Zamówiłam i nie zawiodłam się. Chłopak powrócił a nasze szczęście jest ogromne.
/02.02.2015 21:06
najlepiej z takimi tematami porozmawiać z psychologiem np www.psychologguglas.pl czasami ciezko jest samemu jakos ogarnąć cały ten smutek po stracie
POKAŻ KOMENTARZE (3)