Seks seniorów - jak wygląda życie intymne starszych ludzi

Para w łóżku fot. Fotolia
Co robić, żeby w wieku lat 80 zbulwersować swoje wnuczki, dając się przyłapać z dziadkiem w łóżku?
/ 30.04.2019 13:43
Para w łóżku fot. Fotolia

Według badań prof. Zbigniewa Izdebskiego około 60% starszych mężczyzn i 35% kobiet jest zainteresowanych seksem. Dysproporcja między płciami jest ogromna i to wielka, wielka strata dla kobiet. Tymczasem seks w starszym wieku ma zbawienne działanie na psychikę i zdrowie oraz wydłuża życie. Czas zacząć działać!

Powszechnie uważa się, że emeryci TEGO nie robią. Bzdura. Nie ma żadnych fizjologicznych ani psychologicznych przeciwwskazań, żeby kochać się długo, radośnie i do śmierci. Warunek jest jeden: zacznij dbać o to już w okolicy… trzydziestego roku życia. Dlaczego? Bo niektóre procesy zachodzą w organizmie latami, w efekcie psując zdrowie i psychikę akurat wtedy, kiedy przechodzimy na emeryturę. Czyli wtedy, kiedy ludzie mogliby się skupić już tylko na przyjemnościach.

Żyjemy coraz dłużej, ale... dotarliśmy już do ściany. Ile da się żyć najdłużej?Chcesz się dowiedzieć, jak TO zrobić, żeby po 70-ce dalej mieć orgazm za orgazmem. Oto 6 warunków:

1. Uprawiaj sport


Brak ruchu przyspiesza proces starzenia. Ale nie tylko. Ćwicząc systematycznie poprawiasz ukrwienie organów umożliwiając im długą i wydajną pracę. Regularne uprawianie sportu zwalnia także proces słabnięcia i utraty mięśni, ogranicza utratę wapnia z kości i utrzymuje ciało w dobrej formie. A nic tak nie psuje seksu jak niesprawne kolano i strzykające biodro.

2. Zadbaj o ukrwienie „tam”
Potencja wynika z dobrego przepływu krwi. U faceta wiadomo: zepsuta hydraulika = brak seksu. Ale to samo dotyczy kobiet: im lepiej ukrwione są twoje narządy płciowe tym większą masz ochotę na seks i tym jest on przyjemniejszy. A o ukrwienie musisz zacząć dbać już dziś: nie dopuść do zatkania tętnic. Dbaj o dietę, kontroluj poziom cholesterolu. Oraz uprawiaj sport, który stymuluje napięcie mięśni korpusu. To pomaga pompować krew we właściwe rejony.

3. Dbaj o psychikę

Ludzie z wiekiem często tracą zainteresowanie seksem z powodu narastającej depresji i zaburzeń nastroju. Nieustanny smutek często towarzyszy starzeniu, ale w często da się mu zapobiec. Już dziś zacznij dbać o to, żeby mniej się przejmować, więcej wypoczywać, nauczyć się technik radzenia ze stresem. Tak będzie to wymagało wysiłku, ale warto.

4. Nie przestawaj!

Zanik libido u starszych osób wynika często z tego, że w pewnym momencie życia przestają się kochać. Bardzo trudno jest przywrócić pociąg seksualny po długiej przerwie. Dlatego lekarstwo jest proste: nigdy nie przestawaj tego robić.


5. Rozciągaj się


W ten sposób nie dopuścisz do skracania mięśni i do powstawania przykurczów. Co oznacza gibkość na zawsze (jeśli wiesz, co mamy na myśli).


6. Dbaj o mięśnie Kegla

Już dziś zacznij ćwiczyć: na przykład kup sobie fikuśne kulki gejszy w seks shopie. Zapobiegniesz nie tylko problemom z nietrzymaniem moczu, które pojawiają się z wiekiem i są dosyć uciążliwe. Mocne „kegle” sprawią też, że łatwiej ci będzie odczuwać satysfakcję. Co przełoży się na chęć bycia bardzo wesołą babcią.


Dlaczego na starość powiększają nam się nosy i uszy?

Redakcja poleca

REKLAMA