Po czym poznać, że facet chce poważnego związku - 7 sygnałów

para, czy to coś poważnego fot. Adobe Stock
Spotykacie się od kilku tygodni, a może miesięcy. Po czym poznać, że ten facet jest zainteresowany tobą na serio? Zobacz znaki sygnalizujące, że on jest gotowy na coś więcej.
Małgorzata Germak / 09.09.2019 14:44
para, czy to coś poważnego fot. Adobe Stock

W każdej parze, która jest na etapie randkowania, przychodzi taki moment, w którym jedna lub obie strony zaczynają myśleć o przyszłości. Idealnie, jeśli obie strony chcą tego samego, ale nie zawsze udaje się to zgrać. Ty raczej wiesz, czego chcesz i co czujesz, ale interpretacja zachowań i słów partnera wymaga uważności. Oto kilka wskazówek, po których możesz poznać, że facet, z którym się spotykasz jest gotowy na kolejny krok.

Mówi „my”, a nie „ja”

Czasami mówimy to nieświadomie, samo tak wyjdzie. Psychologowie jednak nie mają wątpliwości - ktoś, kto używa liczby mnogiej w odniesieniu do siebie i partnera, i zaczyna mówić częściej „my” niż „ja”, jest gotowy poświęcić się temu związkowi i więcej w niego zainwestować (badania William L. Dunlop).

Aktywnie słucha

Wspaniale mieć bliską osobę, która uważnie cię słucha podczas rozmowy i faktycznie pamięta, co powiedziałaś. Partner, który na poważnie jest tobą zainteresowany, będzie pamiętał szczegóły a nawet drobiazgi, o których wspomniałaś mimochodem. Mało tego, będzie do tego nawiązywał, żeby pogłębić temat w kolejnej rozmowie. Mężczyzna, który poważnie myśli o przyszłości ze swoją partnerką, chce poznać jej cele, zainteresowania, zasady moralne, aby móc świadomie budować z nią przyszłość.

Chce mieć cię blisko

Facet, który pragnie głębszej relacji z tobą, chce dzielić z tobą bliskość i intymność. Żadna ilość SMS-ów ani telefonów nie działa tak, jak kontakt fizyczny. Nawet jeśli robicie właśnie inne rzeczy - jedno przygotowuje kolację, drugie czyta, to lubicie dzielić przestrzeń i czuć, że ta druga osoba jest blisko. To świadczy o zaangażowaniu.

Statystycznie romantyczny etap związku trwa 8-9 miesięcy.

Na randkach nie używa telefonu

Oddany partner na tyle ceni czas spędzony z tobą, że nie sięga ani nawet nie zerka na telefon podczas gorącej randki. Ważniejsza jesteś ty niż odpowiedzenie na maila. Co ciekawe - ta przerwa od smartfona nie wynika wyłącznie z szacunku do ciebie i twojego czasu, ale też on nie chce, aby cokolwiek zakłóciło wasze chwile i dostało się miedzy was.

Zna albo chce poznać twoją rodzinę

Partner, który poważnie myśli o swojej kobiecie, jest zainteresowany nie tylko nią, ale i jej bliskimi. Twój facet zaprasza na wieczór do siebie twoją siostrę z mężem i chce poznać twoich rodziców? To może sugerować, że ma poważne zamiary w stosunku do ciebie. Taka koncentracja na rodzinie również wzmacnia wasz związek.

Spełnia twoje zachcianki

Jeśli zależy ci na kimś, chcesz, żeby był szczęśliwy i zadowolony. Partner, któremu zależy na waszej relacji, będzie zwracał uwagę na to, co lubisz. I będzie to zarówno ulubiony deser, kolor, jak i ukochany bohater filmowy z dzieciństwa. Jemu na tobie zależy? Uważaj, bo gdy wrócisz dziś do domu, może czekać na ciebie jakaś niespodzianka :-)

Mówi, co czuje

W związku ważne są oczywiście czyny i wiele świadczą o człowieku i jego uczuciach. Jednak w szczęśliwej i zdrowej relacji naturalne jest, że ludzie werbalizują swoje uczucia i zamiary. Jeśli więc on myśli o tobie poważnie, to pewnie ci o tym w końcu powie.

Więcej o damsko-męskich relacjach:10 rzeczy, które warto sobie mówić w związku. Zacznij już dziś!7 błędów, które kobiety popełniają będąc w związku