Kiedy najczęściej zdradzają kobiety? Naukowcy podali konkrety!

para fot. Adobe Stock
Wyniki ankiety przeprowadzonej przez izraelskich naukowców pozwoliły ustalić, jaki jest średni staż związku, kiedy kobiety zdradzają swoich partnerów.
/ 22.03.2019 13:45
para fot. Adobe Stock

Naukowcy z Izraela postanowili wziąć pod lupę temat zdrady w związku. Interesowała ich konkretnie kobieca niewierność. Zrobili badania z udziałem ponad 400 kobiet będących w związkach. Wnioski wyciągnęli bazując na wyznaniach tych pań, które przyznały się, że zdradziły swoich partnerów. Do czego doszli? Statystycznie kobiety najczęściej dopuszczają się zdrady między 6. a 10. rokiem bycia w związku.

Znak zodiaku a ryzyko rozwodu

Zdrada a narodowość

Inne badania z kolei pokazują, jaki jest średni staż związku, kiedy kobiety zdradzają, w zależności od szerokości geograficznej. W Europie najszybciej, bo już po 3,5 roku trwania związku, na niewierność decydują się mieszkanki Irlandii. W Szwecji dzieje się to zwykle po ponad 4 latach związku, a w Anglii po 4,5 roku.

W USA panie decydują się na „skok w bok” najczęściej dopiero w 9. roku małżeństwa, mają wtedy średnio 35 lat.

Dlaczego kobiety zdradzają?

Według wielu teorii i badań na ten temat przyczyny mogą być naprawdę różne. Niektórzy eksperci mówią, że kobiety zdradzają, bo ich partner nie poświęca im tyle uwagi i szacunku, na ile zasługują. Niektóre walczą w ten sposób z rutyną i potrzebują odmiany w łóżku, inne dowartościowują się w ten sposób.

Czytaj też

Faceci spod tych znaków zdradzają najczęściej!Czy seks przez internet to zdrada? Poznaj historię Ani i Tomka