Czego pragną kobiety?

Pytanie "Czego pragną kobiety?" jest pytaniem często traktowanym jako pytanie retoryczne, na które nikt nie zna odpowiedzi, jako pytanie dotyczące tak zawiłej kwestii, że sama próba znalezienia odpowiedzi wydaje się syzyfową pracą...
/ 03.04.2008 12:57
Pytanie "Czego pragną kobiety?" jest pytaniem często traktowanym jako pytanieCzego pragną kobiety? retoryczne, na które nikt nie zna odpowiedzi, jako pytanie dotyczące tak zawiłej kwestii, że sama próba znalezienia odpowiedzi wydaje się syzyfową pracą...

Wydaje się tylko...

Jest to rzecz jasna, całkowicie błędne podejście do tego tematu. Kobiety są ludźmi tak samo jak mężczyźni i tak samo jak my mają swoje oczekiwania i pragnienia.
Niewątpliwie mężczyźni pragną pięknych kobiet i seksu z nimi, pragną także innych rzeczy, w różnej kolejności ... jedni pragną bogactwa i związanego z tym życia towarzyskiego, splendoru, sławy, wielu partnerek, które uważają za z tym nierozłącznie związane, inni zaś chcieliby zdobyć jedną piękną kobietę, z którą stworzyliby związek. Jedni preferują blondynki, inni brunetki lub rude, a dla innych nie ma to znaczenia.

Z kobietami jest podobnie - w zależności od indywidualnych upodobań danej kobiety pragną one różnych rzeczy, lecz istotne jest to, że pomimo unikalności i różnic można jasno określić czego pragnie większość z nich i dalej - zrozumieć, czego pragnie konkretny typ kobiety, który właśnie nas interesuje.

Generalnie, kobiety uwielbiają seks. Uwielbiają seks tak samo jak mężczyźni, lub może nawet bardziej. Jednocześnie jednak nie będą tego otwarcie okazywały z różnych powodów. Ponieważ wstydzą się dokładnie tak samo jak my – zastanów się ilu mężczyzn ma odwagę, aby na trzeźwo okazać kobiecie zainteresowanie seksualne, w sposób nie wyglądający na chamski lub sfrustrowany?

Kobiety pragną seksu, lecz najczęściej nie okażą Ci tego, że chciałyby się z Tobą przespać - ukrywają to nawet w większym stopniu - wynika to ze stereotypów funkcjonujących w społeCzego pragną kobiety?czeństwie, tego jak postrzegane są kobiety i mężczyźni. Jeżeli mężczyzna miał wiele partnerek, to jest określany jako "ogier" czy "macho", lub w najgorszym razie „podrywacz” , ma to pewien wydźwięk pejoratywny, lecz często też czuć w tym uznanie, natomiast jeżeli kobieta miała wielu partnerów, to jest nazywana "dziwką", „szmatą” – jednoznacznie brzmi to obraźliwe i negatywnie. Często może być to użyte przez inne kobiety jako broń przeciwko innej kobiecie postrzeganej jako rywalka.

Z tego powodu kobieta ukrywa swoją seksualność w znacznie większym stopniu niż mężczyzna. Ma też tym związek społeczne postrzeganie kobiet jako niemalże istot bez skazy, pożądania, archetypicznych „aniołów”, co jest całkowitym nonsensem.

Kobieta pragnie atrakcyjnego mężczyzny z taką samą siłą, z jaką mężczyzna pragnie atrakcyjnej kobiety, lecz ukrywa to z wyżej opisanych względów. Podobnie jak mężczyzna, kobieta może też mieć swoje indywidualne upodobania i gusta, jednocześnie jednak są rzeczy, które podobają się większości kobiet.

Obecnie, żyjemy w cywilizowanym zdawałoby się społeczeństwie... ale nasze instynkty biologiczne są takie same jak tysiące lat temu – mechanizmy kobiet nadal reagują na pierwotne sygnały, tak samo jak prehistorii, gdy ludzie żyli w małych osadach czy w jaskiniach.
Kobieta ocenia atrakcyjność mężczyzny przede wszystkim po jego cechach wewnętrznych - ocenia więc przede wszystkim jego charakter i to co z tego wynika.
W dużym uproszczeniu kobieta poszukuje silnego psychicznie, dominującego mężczyzny, który da jej poczucie bezpieczeństwa i który będzie o nią dbał.

Mężczyzna ten wcale nie musi być piękny i bajecznie bogaty.

Mówiąc bardzo ogólnie, kobiety oczekują od mężczyzny oznak bycia dominującym samcem Alfa i gdy zauważą te oznaki, to kobieta zaczyna być zainteresowana takim mężczyzną, w taki sam sposób jak mężczyzna kobietą, gdy zobaczy piękną kobietę. Problem polega jednak na tym, że bycie dominującym samcem Alfa to nie jest dokładnie to, czego jesteśmy uczeni przez społeczeństwo i to nie jest dokładnie to, co jest pochwalane przez środowisko w którym się wychowałeś. Bardzo często te cechy i zachowania posiadają dranie, gangsterzy, etc. - stąd zresztą te wszystkie pytania zakochanych facetów "co ona widzi w tym DRANIU ?" - odpowiedź jest banalnie prosta, zachowanie tego "drania" może być naganne z punktu widzenia zasad dobrego wychowania , które nam wpajano od dzieciństwa, ale przekazują ono kobiecie informacje "jestem samcem Alfa" i kobieta bez możliwości świadomego wyboru na to reaguje - emocjonalnie i seksualnie, a nie LOGICZNIE.

O to główne cechy mężczyzny, który NAPRAWDĘ podoba się kobietom:

 • Preselekcja.
 • Opiekun bliskich.
 • Lider mężczyzn i kobiet
 • Pewność siebie i silna tożsamość.
 • Wysokie poczucie własnej wartości.Czego pragną kobiety?
 • Status.
 • Prowadzenie.
 • Wysokie oczekiwania.
 • Wyzwanie.
Te kilka punktów daje ogólny obraz tego jaki mężczyzna podoba się kobietom.

A oto cechy mężczyzny który z „pozoru” „powinien się” podobać kobietom, a które bez wcześniejszych cech prawie nigdy nie pobudzają kobiecych emocji:
 • miły
 • uczynny
 • grzeczny
 • dobrze wychowany
 • wykształcony
 • aprobujący kobietę we wszystkim
 • spełniający każdą zachciankę kobiety
 • bojący się czymkolwiek i kogokolwiek urazić
 • stawiający ja na piedestale, a siebie w roli poniżej kobiety
I to jest wielką różnicą pomiędzy mężczyzną i kobietą – generalizując mężczyźni szukają głównie wyglądu, kobiety szukają cech i zachowań - jeżeli kobieta jest brzydka, to ma poważny problem. Jeżeli mężczyzna jest brzydki... To ma pewien niewielki problem, który jednak nie zamyka przed nim żadnych drzwi.

Podsumowując:

 1. Kobiety pragną seksu tak samo jak mężczyźni.
 2. Pragną romansu, przygody i związanej z tym stymulacji emocjonalnej - doświadczania i przeżywania emocji w całym zakresie.
 3. Jednocześnie pragną też czuć się bezpiecznie w towarzystwie mężczyzny (nie myl tego tylko z posiadaniem majątku)
 4. Pragną mężczyzny, który porwie je myślą, mową i uczynkiem tam gdzie jeszcze wcześniej nie były.
 5. Cechy mężczyzny poszukiwanego przez kobiety odpowiadają ogólnie pierwotnemu samcowi Alfa ("przewodnikowi stada").