7 największych błędów po rozstaniu

Czego absolutnie nie robić po rozstaniu? Przeczytaj!
Marta Wilczkowska / 23.07.2014 09:22

Nikt nie lubi rozstań. Ciężko uniknąć pojawiających się po nim uczucia pustki i straty czy wątpliwości co do słuszności tej decyzji. Czego nie robić, by nie utrudnić sobie tego ciężkiego czasu? Poznaj 7 największych błędów po rozstaniu, które sprawią, że rozstanie będzie jeszcze trudniejsze!

Tego nie rób! 10 największych błędów po rozstaniu

fot. Fotolia

Choć zranione serce może podpowiadać ci inaczej, niektóre zachowania zamiast pomóc ci przetrwać rozstanie, jeszcze bardziej je utrudnią. Przeczytaj, czego lepiej nie robić po rozstaniu!

1. Telefony i smsy do eks

Nawet, jeśli bardzo tęsknisz za byłym partnerem, postaraj się nie dzwonić do niego i nie zasypywać wiadomościami. Daj sobie kilka dni aż największe emocje opadną i na spokojnie przemyślisz, czy to, co masz do powiedzenia rzeczywiście jest warte kontaktu. To samo dotyczy wspólnych spraw, które musicie rozwiązać - poczekaj i miej pewność, że emocje nie wezmą góry nad rozsądkiem.

2. Zajadanie uczuć

Choć po rozstaniu kubełek lodów może wydawać się twoim najlepszym przyjacielem, postaraj się, by zajadanie uczuć nie weszło ci w nawyk. Na dłuższą metę taki sposób nie pomoże ci poradzić sobie z uczuciami, za to skutecznie zniszczy sobie figurę. A przecież nie chcesz dodatkowo czuć się źle ze swoim wyglądem, prawda?

3. Pocieszenie w alkoholu

Lecząc złamane serce, możesz chcieć wybrać się na imprezę i choć na chwilę zapomnieć o swoich uczuciach. O ile będziesz trzymać ilość wypijanego pod kontrolą, być może pomoże ci otrząsnąć się z rozpaczy po rozstaniu. Pamiętaj jednak, żeby nie nadużywać tego "sposobu" - jednak impreza to nic złego, ale codzienne szukanie zapomnienia w alkoholu może być groźne dla twojego zdrowia!

4. Szukanie "klina"

Jedną ze złotych rad dla osób, które właśnie przeszły rozstanie jest znalezienie sobie partnera na jedną noc. Choć na początku (zwłaszcza po alkoholu) może wydać ci się to kuszące, po wszystkim poczujesz się jeszcze gorzej. Warto więc wstrzymać się z miłosnymi podbojami aż poczujesz się (i zaczniejsz wybierać) nieco lepiej.

5. Kontakt z poprzednimi eks

Rozstałaś się. Doskwiera ci samotność, tęsknisz za bliskością i zrozumieniem. A gdzie znajdziesz je łatwiej, niż u kogoś, z kimś już kiedyś łączyło cię uczucie? Nie daj się zwieść chwili słabości, to błąd! Pamiętaj, że poprzedni związek z pewnością zakończył się nie bez powodu, a odgrzewanie tej znajomości może przynieść ci więcej bólu niż wsparcia...

6. Publiczne pranie brudów

Nawet jeśli jesteś bardzo rozżalona, postaraj się nie wciągać w wasze prywatne sprawy osób postronnych. Jasne, wylanie wszystkich żalów w rozmowie przyjaciółką działa oczyszczająco, ale zwierzanie się ze swoich uczuć wszystkim dookoła jest męczące i nieeleganckie.

7. Szukanie zemsty

Jeśli czujesz się mocno skrzywdzona, perspektywa zemsty na swoim eks może wydać ci się kusząca. Pamiętaj jednak, że robienie komuś na złość znacznie częściej wyjdzie ze szkodą dla ciebie, niż osobie której chcesz dokuczyć. Zachowowaj się z klasą, a nie tylko pokażesz mu na co cię stać, ale też z pewnością poprawisz swoje samopoczucie!