Tabletki i 7 dni przerwy

napisał/a: mysiaa80 2008-11-16 20:12
Biorę tabletki od kilku miesięcy i zawsze w czasie przerwy 7-dniowej po prostu unikam seksu albo używam gumek. Ale zastanawiam się bo wyczytałam gdzieś, że jak się bierze tabletki regularnie to w trakcie przerwy jest się też zabezpieczonym i nie trzeba nic dodatkowego brac. To prawda? Troche mnie to dziwi i niedowierzam za bardzo. Jak to możliwe że niby miałabym byc zabezpieczona nie biorąc tabletek w czasie przerwy ?
napisał/a: Monini 2008-11-16 20:30
Jak najbardziej jestes zabezpieczona w czasie przerwy, poczytaj sobie w ulotce. Przerwa jest po to, zeby wystapilo krwawienie z odstawienia, podobne do miesiaczkowego. Kiedy bierzesz tabletki, zahamowane zostaje jajeczkowanie, czyli nie ma komorki jajowej, ktora moglby zaplodnic plemnik, w dodatku zmienia sie sluz, co uniemozliwia plemnikom dotarcia tam, gdzie znajdowalaby sie komorka jajowa. Przy regularnym stosowaniu nie ma wiec szans na zaplodnienie, ja stosuje tabletki juz 5 lat bez dodatkowych zabezpieczen i nigdy w ciaze nie zaszlam.
napisał/a: ~gość 2008-11-16 20:41
też mnie na początku to zastanawiało i w sumie dalej ciekawa jestem jak to się dzieje, że jest się zabezpieczonym, tak dokładnie jak to działa. za miesiąc czy dwa idę po receptę do lekarza to jak będzie chwila to go spytam ;)
napisał/a: Monini 2008-11-16 20:46
sa tez takie tabletki, ktore sie bierze przez 28 dni, w nich nie robi sie przerwy.