Samotność.

napisał/a: Ash1 2008-05-06 19:12
Witam wszystkich.
Mam 19 lat, i całkowicie brakuje mi bliskości innych ludzi - krócej mówiąc - jestem samotny.
Nigdy w życiu nie kochałem, nigdy nie miałem prawdziwego przyjaciela / przyjaciółki / dziewczyny. Nie jestem brzydki, wyglądam całkiem dobrze, ale to wewnątrz tkwi problem...boję się kontaktów z innymi chociaż bardzo bym tego chciał. Jestem strasznie nieśmiały.
Piszę tu teraz bo nie wiem co robić, nie chcę stracić mojej młodości przed komputerem.
Wiele lat leczę się na depresję, chodzę do psychologa i nic się nie zmieniło.

Czy jest tu ktoś kto potrafi wskazać mi drogę?
Proszę o odpowiedź

Moje zdjęcie: http://img292.imageshack.us/img292/3838/img9361ad8.jpg
E-mail: antar16@wp.pl

PS: Spodziewam się odpowiedzi "musisz wyjść do ludzi", słyszałem to miliony razy, ale to nie takie proste - niestety...
napisał/a: Pudlinka 2008-05-07 22:06
Hej, nie ma innej rady jak się przełamać naprawde. Jeżeli raz zagadasz tojuż jakoś pójdzie... Możesz zaczynająć znajomosć otwierać się stopniowo itd. :) Albo czekać aż ktoś odezwie sie do Ciebie, tylko wtedy nie uciekaj, ale rozmawiaj :) Mówisz, że od lat korzystasz z pomocy psychologa.. i naprawde te spotkania nic nie dały?:) Pozdrawiam
napisał/a: ~gość 2008-05-07 23:30
Hmn dobra nie będe ci radził żebys wyszedł do ludzi może spróbuj takie coś, pojedź do innego miasta, bądź w inne miejsce, na inne osiedle i zagaduj do ludzi np. która godzina, jak dojść tu czy tu, po prostu małymi kroczkami staraj się uczyć rozmowy z ludźmi, wiem pewno myślisz, zrobie z siebie idiotę czy coś nie wyjdzie, ale zrozum jak tam i tak cię nikt nie zna co to zmienia ?? zagadaj spokojnie, mów powoli nie nerwowo, naprawdę nie ma sie czego bać, o nawet idź do marketu i zagadaj przy jakimś stoisku ze sprzętem, bądź do jakiejś uroczej hostessy w pape nikt ci nie da, wierzymy w ciebie
napisał/a: cynik 2008-05-08 21:43
Ash napisal(a):Czy jest tu ktoś kto potrafi wskazać mi drogę?


Jako małe dziecko byłem wstydliwy, miałem może z 2 przyjaciół.
U mnie wstydliwość minęła z wiekiem, a także wraz ze zmianą szkół, gdzie przechodząc z gimnazjum do szkoły średniej znalazłem się w całkiem nowym otoczeniu. Byłem zagubiony - pierwszy raz w szkole bez swoich znajomych.
Niemniej rozkręciłem się. Przechodząc na studia - już w pierwszym dniu wszyscy z mego rocznika mnie poznali jako zakręconego człeka :P

Taki mały wstęp, który pokazuje, że jest wszystko przed Tobą.
Nie znamy Cię z charakteru, ale skoro piszesz, że jesteś chętny na to, aby poznawać ludzi, to już zrobiłeś pierwszy, malutki kroczek.

Czy naprawdę nie masz kumpli, z którymi mógłbyś się wyrwać z domu?
Najważniejsze jest to, aby wyjść z "czterech ścian".
Jeśli masz taką możliwość - to wyrwij się - jest wiosna, kwiatki pachną, wiaterek powiewa, pszczółki latają, do późnych godzin świeci słoneczko, jest ciepło. A wiadomo w miejscach publicznych najłatwiej jest kogoś poznać.

Jeśli jednak nie masz kumpli, bądź ie lubisz takiej formy wyjścia z domu, to możesz wejść na czat, fora dyskusyjne (tematyczne) i poszukać osób o podobnych zainteresowaniach do Twoich - sport, rowery, numizmatyka, botanika, zoologia, etc... I możesz załapać się na spotkanie.
Taka intelektualna rozrywka, a zawsze otwierasz się na ludzi (ja sam czasem tak robię - w kręgu prawniczym).
A może pójdziesz do pracy (nawet dodatkowej)?
Podejrzewam, ze pewnie pójdziesz na jakieś studia - tam też można się rozkręcić ;)

Ważne, abyś w kontaktach był wesoły i nie dąsał się za to, że ktoś może coś powiedzieć w żartach o Tobie.
napisał/a: Ash1 2008-05-10 10:03
Dziękuje za te wszystkie komentarze, bardzo mi pomogły
napisał/a: jaca38gda 2008-05-19 10:07
Powiem tak: masz jakieś pasje, lubisz coś robić?
Napewno to po prostu poszukaj innych o podobnych zainteresowaniach. Jeżeli jesteś wśród ludzi rozmawiaj o tym na czym się znasz i i przyznawaj do tego na czym się nie znasz. Pokaż jaki jesteś, nie przesadzaj, nie ubarwiaj, daj ludziom się wygadać, ale też mów o sobie z jakąś pasją.
Po woli, najpierw znajdziesz jednego rozmówcę, potem drugiego, będą też i kobiety, to trwa.... ale życie przed Tobą!
3maj się
napisał/a: norka3 2008-05-19 10:32
Ash, Najlepiej poznać wlasnie osoby moze najpierw przez internet? Zobaczysz z czasem ta niesmialosc sama minie, albo bedzie na tyle niewielka ze bedziesz wstanie z nią walczyc:)
napisał/a: Ash1 2008-06-02 17:01
jaca38gda napisal(a):Powiem tak: masz jakieś pasje, lubisz coś robić?
Napewno to po prostu poszukaj innych o podobnych zainteresowaniach. Jeżeli jesteś wśród ludzi rozmawiaj o tym na czym się znasz i i przyznawaj do tego na czym się nie znasz. Pokaż jaki jesteś, nie przesadzaj, nie ubarwiaj, daj ludziom się wygadać, ale też mów o sobie z jakąś pasją.
Po woli, najpierw znajdziesz jednego rozmówcę, potem drugiego, będą też i kobiety, to trwa.... ale życie przed Tobą!
3maj się


Moja pasja...no właśnie.
Tylko taki z tą pasją problem że nikt normalny w moim otoczeniu nie chcą o tym rozmawiać.
Od razu wszyscy są nastawieni negatywnie, widzą mnie jako nudnego gracza komputerowego który jest do niczego. Mam kilku znajomych z którymi rozmawiam na ten temat ale oni tylko mnie wykorzystują, moją wiedzę i doświadczenie. Przychodzą jak coś chcą, biorą i nic nie dają...ehh..."pijawki" :P
A kontakty internetowe? Mam dużo kontaktów z innymi graczami, ale to nie jest ważne.
I jeszcze kilka z mojej klasy, wymieniam tylko informacje dot. szkoły...jedno zdanie i koniec. Niektórzy nawet nie odpisują jak chce porozmawiać.
Jestem ciągle w stanie lekkiej depresji, ciężko mi z tym żyć. Zamknąłem się w domu a życie przelatuje mi między palcami...
napisał/a: cynik 2008-06-02 17:59
Ash napisal(a):Moja pasja...no właśnie.
Tylko taki z tą pasją problem że nikt normalny w moim otoczeniu nie chcą o tym rozmawiać.


to poszukaj przez internet.

Ash napisal(a):Od razu wszyscy są nastawieni negatywnie, widzą mnie jako nudnego gracza komputerowego


to zmień to! Wkrótce MY ludzie musimy się przystosowywać do środowiska naturalnego.

Ash napisal(a):Niektórzy nawet nie odpisują jak chce porozmawiać.


tak czasem bywa. Ludzie nie czekają na to, abyś Ty napisał, bo mają swoje obowiązki. A dodatkowo jak wiedzą, że ciężko jest z Tobą rozmawiać - to tym bardziej są nastawieni do Ciebie oficjalnie. Otwórz się na ludzi, a Oni otworzą się na Ciebie

Ash napisal(a):Jestem ciągle w stanie lekkiej depresji, ciężko mi z tym żyć. Zamknąłem się w domu a życie przelatuje mi między palcami...
napisał/a: albatrosss(ona) 2008-06-02 18:21
Mam kilku znajomych z którymi rozmawiam na ten temat ale oni tylko mnie wykorzystują, moją wiedzę i doświadczenie. Przychodzą jak coś chcą, biorą i nic nie dają...ehh..."pijawki" :P
Powinneś się cieszy , że jesteś taki mądry i możesz się podzielić swoją wiedzą > Przecież ludzie są po to by sobie pomagać , jedno umie coś , a drugi z kolei coś innego . Świat się rozwija , bo ludzie współpracują ze sobą . Wyobrażasz sobie co by było jak by każdy wszytko czego się dowiedział , co odkrył , do czego doszedł by to ukrywał , bo to moje i nikt nie ma prawa z tego skorzystać .

kontakty internetowe? Mam dużo kontaktów z innymi graczami, ale to nie jest ważne. Gracz to też człowiek , każda osoba w internecie jest ważna .I jeszcze kilka z mojej klasy, wymieniam tylko informacje dot. szkoły...jedno zdanie i koniec. Niektórzy nawet nie odpisują jak chce porozmawiać. Trzeba próbować aż do skutku , może na początku nie będą chcieli gadać , ale z czasem Ci zaakceptująMogę tak pisać w nieskończoność a nic się i tak nie zmieni . Widocznie za mało masz motywacji by się zmienić , więc nie dziw się jak będą marne skutki .


Widziałam Twoje zdjęcie . Jesteś normalnym chłopakiem , ale Twój ubiór i sposób w jaki stoisz raczej nie zachęca ludzi do rozmowy , od razu zdradza zamkniętego , nieśmiałego człowieka . Po pierwsze patrzysz spod łba jak byś się bał aparatu , powinneś stanąć wyprostowany i uśmiechnięty .
Po drugie masz źle dobrane ubrania za długą koszulkę , spodnie i klapki . Takie połączenie nie jest zbyt korzystne . No ja nie wiem czy ubierasz sie tak na co dzień , ale.... Powinneś trochę zmienić swój image na bardziej młodzieżowy , poczujesz się bardziej pewnie :)

Grasz w gry komputerowe i wtedy napewno możesz wszytko , jesteś super bohaterem , wygrywasz każdą walkę , tak i do życia powinieneś podejść z takim pozytywnym nastawieniem . Przecież jak w grach możesz wygrywać to i w życiu tak samo , wiadomo początki nie są najłatwiejsze , ale metodą prób i błędów można wszytko .Powodzenia:)
napisał/a: Ash1 2008-07-04 00:40
Dzięki albatrosss :))
napisał/a: adi2 2008-07-04 09:58
Miałem podobny problem, przez co pogubiliśmy się z miłością mojego życia. Teraz to wiem, że gdybym się wtedy zdecydował, to byłbym całkiem innym człowiekiem. Niestety nie ma innej rady. Musisz się przełamać i otworzyć przed innymi.