problem z tabletkami - wyjazd a brak tabletek

napisał/a: shade1 2009-03-14 21:41
Witam,
Wyjechałam na weekend na dwa dni, pakując sie zażyłam tabletkę, ale przez zamieszanie i roztrzepanie zapomniałam wziąć ze soba opakowania. zażyłam 3 tabletki pierwsze, 4 nie mam możliwości - moja koleżanka doradza mi zeby zazyła jej tabletkę o innym składzie ( 0,02 mg etynyloestradiolu tak samo jak u mnie, lecz drugi hormon zupełnie inny - zażywałam logest, od niej - Yasminelle) Czy dobrze zrobię? Czy lepiej ją ominąć? Co ze skutecznością? Martwi mnie jedynie to, że przed felerną tabletką miał miejsce stosunek - 4 dni przed. Dodam ze nie jestem w stanie wrócić , podróż nie pozwoli na zmieszczenie sie w 12h opóźnienia.
napisał/a: Monini 2009-03-14 23:04
hmmm no nie znam sie na tych skladach tabletek... ale na Twoim miejscu pominelabym tabletke, ktorej nie masz, kolejna wziela o wlasciwej porze i przez 7 dni dodatkowo sie zabezpieczala.

shade napisal(a):Martwi mnie jedynie to, że przed felerną tabletką miał miejsce stosunek - 4 dni przed

ja nie wiem kto tak naprawde wymyslil, ze tydzien przed zapomnieniem tez mozna zajsc, jakas glupota jak dla mnie, plemniki nawet tyle nie zyly, poza tym musialoby dojsc do jajeczkowania... wiec moim zdaniem nie bierz tej co jej nie masz, wez kolejna i stosuj gumke.
Pozdrawiam