Okres po odstawieniu tabletek

napisał/a: jente8 2009-01-29 20:55
Mam pytanie do dziewczyn, który brały pigułki antykoncepcyjne, a następnie je odstawiły. Ile czekałyście na pierwszy okres po odstawieniu? Oczywiście nie mówię o tym całkiem pierwszym, kiedy organizm reaguje normalnie tak jak w czasie 7-dniowej przerwy, tylko pierwszy po tym, gdy nie wybrałyście już kolejnej serii tabsów. Wiem, że u każdej kobiety może być inaczej, ale chciałabym się zorientować.
napisał/a: Asior 2009-01-29 21:06
ula_jente, w grudniu odstawiłam i w styczniu dostałam normalnie okres tylko 1 dzień później:) Sama byłam w szoku bo byłam przygotowana na to, że będe na niego czekać i czekać.
Tak wiec widać, że mimo 5-lat trucia sie, mój organizm normalnie powrócił do równowagi:)
napisał/a: Misiaq 2009-01-29 21:18
ula_jente, mi okres wrócił do stanu sprzed brania tabletek, czyli dostałam po około 30 dniach, tak jakby tego czasu brania tabletek wcale nie było. Ale np moja koleżanka po odstawieniu tabletek nie dostała wcale okresu, więc chyba rzeczywiście nie ma żadnej reguły.
napisał/a: jente8 2009-01-29 21:20
Asior, misiaq, dzięki dziewczyny.

misiaq napisal(a): Ale np moja koleżanka po odstawieniu tabletek nie dostała wcale okresu

Ale jak wcale? Kiedyś przecież w końcu musiała dostać?
napisał/a: Misiaq 2009-01-29 21:24
ula_jente napisal(a):Ale jak wcale? Kiedyś przecież w końcu musiała dostać?
Odstawiła tabletki, przyszedł czas na okres, ale go nie było. Lekarz powiedział, ze tak się zdarza i kazał jej czekać do następnego, też go nie było i wtedy dostała jakieś tabletki. Podobno czasem tak się zdarza. Mój organizm zareagował tak, jakby tego czasu brania tabletek nie było, pierwszy okres po odstawieniu tabletek dostałam po ok 30 dniach, więc nawet nie było tego jednego cyklu "dostosowawczego".
napisał/a: jente8 2009-02-04 19:52
No to już wiem, że u mnie jak u misiaq:
misiaq napisal(a):mi okres wrócił do stanu sprzed brania tabletek, czyli dostałam po około 30 dniach, tak jakby tego czasu brania tabletek wcale nie było

W czasie, kiedy powinnam dostać okres "zgodnie z tabletkami", cały dzień bolał mnie brzuch jak na okres, ale nic nie było. Pojawił się za to w takim terminie, w jakim pojawiłby się bez tabletek, kilka dni później.
napisał/a: Apple 2009-02-04 20:53
napisal(a):ula_jente napisała:
Pojawił się za to w takim terminie, w jakim pojawiłby się bez tabletek, kilka dni później.


Ja miałam tak samo. brałam pigułki ok.4 lata. Po odstawieniu dostałam okres "normalnie" czyli po miesiącu. Bardzo szybko okres powrócił do tego sprzed pigułek (długość cyklu) ale zdecydowanie jest mniej boleśniejszy i "skromniejszy" :D
napisał/a: ~gość 2009-02-05 07:22
Ja początkowo nawet nie zauważyłam, ze przestałam brać tabletki, wszystko było jak w zegarku

Teraz niestety to odczuwam, bo mam dłuższy okres i strasznie bolesny