Jaką antykoncepcje stosować po ciąży?

napisał/a: ~Klarysa 2017-02-26 20:23
Cześć :) chciałabym prosić Was o poradę, otóż nigdy nie stosowałam żadnej antykoncepcji. Pół roku temu urodziłam córkę, ale na razie chcę się wstrzymać z kolejnymi dziećmi. Chciałabym zacząć antykoncepcje hormonalną, ale nie mam w tej sferze ani doświadczenia ani wiedzy. Czy jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć?
napisał/a: ~Kantera 2017-02-27 22:21
Ja po ciąży zaszalałam i założyłam wkładkę hormonalną levosert :) Zdecydowałam się na nią już 2 miesiące po porodzie bo jestem bardzo aktywna seksualnie a do tego mogę przy niej karmić piersią i nie muszę pamiętać codziennie o tabletce :) Oczywiście najpierw ginekolog musi zrobić Ci badania czy nie ma żadnych przeciwwskazań do założenia takiej wkładki.
napisał/a: ~Olgia 2017-03-19 00:11
Każda z nas jest inna, więc to nie działa tak, że każdej odpowiada taki sam rodzaj antykoncepcji. Ja akurat biorę tabletki i jestem zadowolona, ale najlepiej poradzić się ginekologa. Szczególnie po ciąży, warto żeby zrobił badania - w końcu poziom hormonów jest tutaj bardzo ważny. Nie bójmy się mówić ginekologowi o swoich niepewnościach, pytajmy.
napisał/a: Dorota225 2017-03-19 23:30
Ja po ciązy brałam Limetic. Są bezpieczne dla mamy i dziecka, nawet przy karmieniu piersią można je brać.
napisał/a: ~regretka 2017-03-20 15:48
ja uważam, że jak ktoś myśli o tym, żeby rozpocząć przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej to należy taką decyzję poprzedzić wizytą u ginekologa, który dobierze odpowiednią antykoncepcję, ja tak zrobiłam, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania, przecież antykoncepcja to poważna decyzja.
napisał/a: ~regretka 2017-03-20 15:49
ja uważam, że jak ktoś myśli o tym, żeby rozpocząć przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej to należy taką decyzję poprzedzić wizytą u ginekologa, który dobierze odpowiednią antykoncepcję, ja tak zrobiłam, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania, przecież antykoncepcja to poważna decyzja