SEKSAPIL: uwodzenie, kobiecość, namiętność, jak być atrakcyjną

piękna młoda kobieta fot. Fotolia
Seksapil nie wiąże się z kultowymi wymiarami 90-60-90. Nie ma znaczenia też zgrabność twoich nóg czy kolor oczu. Sprawdź, co właściwie oznacza bycie sexy!
/ 18.05.2017 12:05
piękna młoda kobieta fot. Fotolia

Czym jest seksapil? Najlepiej definiuje to tekst słynnej piosenki: "Seksapil, to nasza broń kobieca! Seksapil, to coś co was podnieca! Wdzięk, styl, charm, szyk... Tym was zdobywamy w mig! (...) Jeden uśmiech, jedna minka, już każdy z was, najtwardszy głaz, od razu grzeczny i serdeczny jest dla każdej z nas!".

Seksapil to bliżej nieokreślone "coś", co sprawia że dana osoba staje się atrakcyjna seksualnie. Wbrew stereotypowemu przekonaniu, seksapil nie wiąże się jedynie z urodą - wydatnym biustem, idealną figurą klepsydry, burzą gęstych włosów czy jędrnymi pośladkami. Seksapil to przede wszystkim... magnetyzująca pewność siebie, która nie zależy od rozmiaru piersi, koloru włosów czy zgrabności nóg! Możesz być seksowna nawet wtedy, gdy twoje wymiary są dalekie od rzekomo kultowych 90-60-90. Jak być atrakcyjną dla mężczyzn i obudzić w sobie seksapil?

Czym właściwie jest seksapil?

Czym jest naturalny seksapil? To pewność siebie, świadomość swoich atutów, odrobina tajemniczości, wrodzony wdzięk z subtelną nutką kokieterii, ciekawa osobowość, posiadanie własnego zdania i nieprzejmowanie się własnymi kompleksami.

Pewnie zauważyłaś, że czasem za seksowniejszą może być uważana kobieta, której teoretycznie daleko do okładkowego "ideału". Może i waży o kilka kilogramów za dużo, może i ma cienkie włosy, a jej nos nie jest idealnie prościutki, ale... ma to gdzieś! Cieszy się większym powodzeniem wśród mężczyzn, niż jej koleżanka - piękna dziewczyna o figurze modelki, która nie akceptuje swojego ciała i ciągle doszukuje się w nim niedoskonałości.

Seksapil to też subtelne sygnały, które wysyła się otoczeniu. To sposób poruszania się, zapach, gesty i ton głosu.

Porady seksualne sprzed 100 lat

Przykłady seksownych gestów

Jeśli potrzebujesz konkretnych przykładów, dowiedz się jakie zachowania są uważane przez mężczyzn za seksowne.

  • Nie pokazuj za dużo! Niepozostawiający miejsca dla wyobraźni strój, wcale nie uchodzi za sexy. Jeśli eksponujesz dekolt, nie zakładaj ultrakrótkiej mini. Czasem to, co lekko zakryte, jest bardziej pociągające. Nie każ facetowi zastanawiać się, czy masz na sobie króciutką sukienkę, czy może zapomniałaś założyć spodnie...
  • Subtelne gesty to klucz do sukcesu. Mimowolne przygryzanie warg, obracanie pierścionka na palcu, zabawa włosami, niby przypadkowe dotykanie dłoni mężczyzny, modulacja tonu głosu, mówienie z baaardzo bliska... To drobne czynniki, które wpływają na to, że kobieta staje się obiektem pożądania faceta.
  • Zadbaj o swój zapach. Duszące i ciężkie perfumy nie są wskazane, ale subtelna woń uwodzicielskiego aromatu sprawi, że będziesz atrakcyjniejsza.
  • Utrzymuj kontakt wzrokowy. Patrzenie głęboko w oczy jest bardzo seksowne.

  • Nie garb się! Wyprostowana sylwetka to automatycznie +10 do seksapilu!
  • Nie mów zbyt głośno. Faceci nie lubią kobiet, które krzyczą, śmieją się na cały głos albo mówią piskliwym tonem.

Czy on mnie kocha: czy on mnie podrywa, czy to miłość?

Redakcja poleca

REKLAMA