POLECAMY

Jak pielęgnować cienkie włosy?

Cienkie włosy również mogą wyglądać pięknie, zdrowo i świeżo! Zobacz, jak powinnaś je pielęgnować, jakich kosmetyków używać, a jakich unikać!
Jak pielęgnować cienkie włosy? fot. Fotolia

Najlepszy szampon dla cienkich włosów

Mycie włosów odpowiednim szamponem to ważny element pielęgnacji cienkich włosów, bo nawet drobne zanieczyszczenia (kurz, niewielka ilość sebum) natychmiast pogłębiają efekt oklapniętej fryzury. Sięgaj po szampony delikatne, które w składzie nie mają substancji naruszających wodno-tłuszczową równowagę włosów: SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES Sodium Laureth Sulfate. Włosy suche i zniszczone, ze skłonnością do łupieżu zaprzyjaźnią się z szamponami na łagodnej bazie myjącej z ekstraktem z korzenia żeńszenia.

Ponieważ cienkie włosy są wyjątkowo podatne na obciążenia, zwróć uwagę, by po każdym myciu bardzo dokładnie spłukać szampon – najpierw ciepłą, a potem chłodną wodą, która domknie łuski kosmyków.

Fot. Fotolia

Odżywki i maski, które nie obciążą cienkich włosów

Czy w takim razie cienki włos, który tak łatwo obciążyć, polubi się z odżywką czy z olejkiem? Tak, jeśli wybierzesz te właściwe.

Odżywki zawierające silikony (np. dimethicone) mogą nadmiernie obciążyć włosy. Silnie „oblepiają” pasma, nie wpływają na regenerację i nie zmywają się po jednym myciu. Sprawdzą się natomiast odżywki z nawilżającym panthenolem, pochodnymi protein (jedwabiu, soi), tłuszczem i lipidami.

Maski regenerujące do włosów zniszczonych raczej nie są dla ciebie, ale olejki w czystej postaci już tak. Bogate w triglicerydy kwasów tłuszczowych i witaminy dobrze odżywią i natłuszczą włosy, zamykając ich łuski, zapobiegając rozdwajaniu się końcówek. Olej kokosowy lub arganowy dodaj do szamponu albo jeszcze lepiej zastosuj na pół godziny przed myciem (tzw. olejowanie).

Olejki kosmetyczne do spryskiwania wilgotnych pasm po umyciu nie są zalecane do pielęgnacji cienkich włosów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)