mężczyzna fot. Fotolia

Obalamy 8 najczęściej powtarzanych mitów o mężczyznach! Czy wierzyłaś w którykolwiek z nich?

Czy rzeczywiście każdy facet pasjonuje się piłką nożną, nienawidzi sprzątać i nie dba o siebie? My nie do końca się z tym zgadzamy...
04.08.2017 10:39
mężczyzna fot. Fotolia

Podobno mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, ale pechowo przyszło im zamieszkiwać wspólną planetę i łączyć się w pary. Pomimo licznych różnic, muszą próbować znaleźć nić porozumienia - z lepszym lub gorszym skutkiem. Na temat jednej i drugiej płci powstało wiele mitów, które mocno mijają się z prawdą. Czy kobiety rzeczywiście permanentnie cierpią na PMS, a uszczęśliwia je tylko setna para butów i dziewięćdziesiąta torebka? A szczytem męskich marzeń jest blondyna w stylu Dody podająca chłodne piwo do meczu piłki nożnej?

Rozprawmy się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi mężczyzn. Czy wierzyłyście w któryś z nich?

1. Chłopaki nie płaczą

Bzdura! Zarówno wśród kobiet, jak i wśród facetów zdarzają się osoby, które płaczą dość często, a także takie, które nawet przy największych przeciwnościach losu nie uronią ani jednej łzy. Czy kilka łez rzeczywiście rujnuje wizerunek prawdziwego twardziela? Każdemu mężczyźnie zdarza się płakać!

2. Faceci bez przerwy myślą o seksie

OK, mężczyźni dość często myślą o tej sferze życia, ale czy my również tego nie robimy? Wszelkie „badania”, dowodzące że przeciętny facet ma erotyczne myśli średnio co 10 sekund, są oczywiście bzdurą.

3. Mężczyźni nie dbają o higienę i  wygląd

Z pewnością istnieje takie niechlubne grono, ale niestety - zdarzają się przecież tutaj również przypadki płci żeńskiej. Faceci lubią dbać o siebie i większość z nich głośno się przecież do tego przyznaje. Coraz rzadziej podkradają też krem czy żel pod prysznic partnerce, tylko sami zaopatrują się w produkty przeznaczone dla mężczyzn. Do tego są coraz bardziej świadomi możliwości, które daje im rynek kosmetyczny i wiedzą, czego chcą. A na pewno wiedzą, czego NIE chcą. Według ostatnich danych firm kosmetycznych panowie coraz częściej wybierają kosmetyki, m.in. żele pod prysznic, kierując się zapachem. Wielu gustuje w świeżym zapachu drzewa Cade i paproci, połączeniu mięty i cytrusów lub odświeżającym miksie minerałów i drzewa cedrowego.

4. Mężczyźni wolą duże piersi

Nie wiedzieć czemu, utarło się przekonanie, że dla każdego faceta duże piersi równają się atrakcyjności. Prawda jest taka, że ile osób, tyle opinii. To kwestia gustu, podobnie jak upodobanie do włosów blond, ciemnych czy rudych. Małe piersi mogą być równie sexy, jak te duże!

5. Faceci nienawidzą komedii romantycznych

Gust filmowy zupełnie nie zależy od płci. Oczywiście, wiele osób przewraca oczami i ma odruch wymiotny na widok kolejnego 180-minutowego obrazka, pełnego porywów serca i przewidywalnych zwrotów akcji. Nie istnieje jednak żadna złota reguła, mówiąca że to facet musi kochać filmy akcji, a kobieta komedie romantyczne.

5 najlepszych komedii romantycznych 2017

6. Każdy mężczyzna lubi alkohol i musi czasem się upić

Skąd w takim razie wzięliby się faceci abstynenci i kobiety, które w weekend lubią wypić z koleżankami kilka butelek wina? To kolejna kwestia, która absolutnie nie zależy od płci!

7. Wszyscy faceci pasjonują się piłką nożną

Owszem, wielu mężczyzn interesuje się meczami, ale nie jest to żadną regułą. Niektórzy panowie spośród znanych piłkarzy potrafią wymienić co najwyżej Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo.

8. Wolą żyć w brudzie niż posprzątać w domu

A kto lubi sprzątać? NIKT! Ale uwierzcie, faceci może nie lubią sprzątać, ale tak jak kobietom przeszkadza im mieszkanie w brudzie. Zatem, gdy bałagan się odpowiednio „wysezonuje” rozprawią się z nim! No, chyba że ty zrobisz to wcześniej... ;)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/09.04.2018 21:32
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę trenera IGORTRENERONLINE.PL i wygraj 10 tysięcy złotych! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze i zbuduj piękną smukłą sylwetkę lub muskularne ciało!
/07.08.2017 00:24
kolego, nie zaczynamy zdania od "więc", poza tym na przyszłość zajrzyj jeszcze do słownika ortograficznego i spojrzyj na zasady interpunkcji. Znajomość słowa "pejoratywny" nie oznacza, że Tobie słoma z butów nie wystaje. Aż żal patrzeć jak Polak nie potrafi pisać poprawnie w swoim języku.
/05.08.2017 22:42
OK. Ciekawy wpis. Zastanawiające jest jednak to jak określania rodem z rynsztoku i środowisk mocno szemranych przenikają do języka wydawać by się mogło ludzi na poziomie. Chodzi mi o coraz powszechniejsze używanie słowa : FACET. Nawet w tym artykule. Facet to określenie pejoratywne o negatywnym znaczeniu. Raczej poniża mężczyznę którego się tak określa. Pisze to jako mężczyzna i w imieniu wielu mężczyzn. Skoro w artykule płeć przeciwną określa się mianem kobiet to dla czego mężczyzn nazywacie facetami ??? Skoro tak, to bądźmy konsekwentni i kobiety określajmy jako: facetki, babki, laski, lachony, typiary itd. Podoba wam się to ? W tym momencie będzie sprawiedliwie. Czy takie nazywanie kobiet będzie wam odpowiadać ??? Nie sądzę. Więc dla czego w tym stylu określacie mężczyzn ??? Oj nie ładnie. Widać że słoma z butów i narcyzm co niektórym paniom wystaje. Szanujcie mężczyzn i odnoście się do nich z szacunkiem jeśli same chcecie być z szacunkiem traktowane.