Mity na temat mężczyzn - najczęściej powtarzane stereotypy

mężczyzna fot. Fotolia
Czy rzeczywiście każdy facet pasjonuje się piłką nożną, nienawidzi sprzątać i nie dba o siebie? My nie do końca się z tym zgadzamy...
07.08.2017 10:46
mężczyzna fot. Fotolia

Podobno mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, ale pechowo przyszło im zamieszkiwać wspólną planetę i łączyć się w pary. Pomimo licznych różnic, muszą próbować znaleźć nić porozumienia - z lepszym lub gorszym skutkiem. Na temat jednej i drugiej płci powstało wiele mitów, które mocno mijają się z prawdą. Czy kobiety rzeczywiście permanentnie cierpią na PMS, a uszczęśliwia je tylko setna para butów i dziewięćdziesiąta torebka? A szczytem męskich marzeń jest blondyna w stylu Dody podająca chłodne piwo do meczu piłki nożnej?

Rozprawmy się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi mężczyzn. Czy wierzyłyście w któryś z nich?

1. Chłopaki nie płaczą

Bzdura! Zarówno wśród kobiet, jak i wśród facetów zdarzają się osoby, które płaczą dość często, a także takie, które nawet przy największych przeciwnościach losu nie uronią ani jednej łzy. Czy kilka łez rzeczywiście rujnuje wizerunek prawdziwego twardziela? Każdemu mężczyźnie zdarza się płakać!

2. Faceci bez przerwy myślą o seksie

OK, mężczyźni dość często myślą o tej sferze życia, ale czy my również tego nie robimy? Wszelkie „badania”, dowodzące że przeciętny facet ma erotyczne myśli średnio co 10 sekund, są oczywiście bzdurą.

3. Mężczyźni nie dbają o higienę i  wygląd

Z pewnością istnieje takie niechlubne grono, ale niestety - zdarzają się przecież tutaj również przypadki płci żeńskiej. Faceci lubią dbać o siebie i większość z nich głośno się przecież do tego przyznaje. Coraz rzadziej podkradają też krem czy żel pod prysznic partnerce, tylko sami zaopatrują się w produkty przeznaczone dla mężczyzn. Do tego są coraz bardziej świadomi możliwości, które daje im rynek kosmetyczny i wiedzą, czego chcą. A na pewno wiedzą, czego NIE chcą. Według ostatnich danych firm kosmetycznych panowie coraz częściej wybierają kosmetyki, m.in. żele pod prysznic, kierując się zapachem. Wielu gustuje w świeżym zapachu drzewa Cade i paproci, połączeniu mięty i cytrusów lub odświeżającym miksie minerałów i drzewa cedrowego.

4. Mężczyźni wolą duże piersi

Nie wiedzieć czemu, utarło się przekonanie, że dla każdego faceta duże piersi równają się atrakcyjności. Prawda jest taka, że ile osób, tyle opinii. To kwestia gustu, podobnie jak upodobanie do włosów blond, ciemnych czy rudych. Małe piersi mogą być równie sexy, jak te duże!

5. Faceci nienawidzą komedii romantycznych

Gust filmowy zupełnie nie zależy od płci. Oczywiście, wiele osób przewraca oczami i ma odruch wymiotny na widok kolejnego 180-minutowego obrazka, pełnego porywów serca i przewidywalnych zwrotów akcji. Nie istnieje jednak żadna złota reguła, mówiąca że to facet musi kochać filmy akcji, a kobieta komedie romantyczne.

5 najlepszych komedii romantycznych 2017

6. Każdy mężczyzna lubi alkohol i musi czasem się upić

Skąd w takim razie wzięliby się faceci abstynenci i kobiety, które w weekend lubią wypić z koleżankami kilka butelek wina? To kolejna kwestia, która absolutnie nie zależy od płci!

7. Wszyscy faceci pasjonują się piłką nożną

Owszem, wielu mężczyzn interesuje się meczami, ale nie jest to żadną regułą. Niektórzy panowie spośród znanych piłkarzy potrafią wymienić co najwyżej Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo.

8. Wolą żyć w brudzie niż posprzątać w domu

A kto lubi sprzątać? NIKT! Ale uwierzcie, faceci może nie lubią sprzątać, ale tak jak kobietom przeszkadza im mieszkanie w brudzie. Zatem, gdy bałagan się odpowiednio „wysezonuje” rozprawią się z nim! No, chyba że ty zrobisz to wcześniej... ;)