Jak zrobić wrażenie na pierwszej randce?

Każdy sukces wymaga odpowiedniej dawki zaangażowania i sprytu. W przypadku pierwszej randki należy dorzucić do tej magicznej mieszanki odrobinę stanowczości, wyczucia oraz empatyczności. Chcesz sprawić, by mężczyzna był tobą oszołomiony - pamiętaj o kilku ważnych zasadach.
/ 07.07.2016 11:57

Każdy sukces wymaga odpowiedniej dawki zaangażowania i sprytu. W przypadku pierwszej randki należy dorzucić do tej magicznej mieszanki odrobinę stanowczości, wyczucia oraz empatyczności. Chcesz sprawić, by mężczyzna był tobą oszołomiony - pamiętaj o kilku ważnych zasadach.

Jak zrobić wrażenie na pierwszej randce?

Zacznijmy od działania. Idziecie na randkę, a to już pierwszy krok w stronę sukcesu.
Określmy cel - przyjmijmy, że obojgu wam zależy na rozwijaniu waszej znajomości, uczucia i przyjemności przebywania w swoim towarzystwie. Niestety, pierwsza randka owiana jest woalką tajemnicy, poddenerwowania, masy obaw i... "motylków" w brzuchu. Z jednej strony staramy się, aby wypaść jak najlepiej, ale z drugiej nie wiemy czego spodziewać się po naszym partnerze. Wbrew rożnym teoriom, zarówno kobieta jak i mężczyzna traktuje takie spotkanie praktycznie tak samo - stresogennie.

Randka z punktu widzenia mężczyzny to schemat. Przed spotkaniem przerzuca szafę do góry nogami, analizując jaki wariant będzie najkorzystniejszy, układają włosy i skrapiają się najlepszymi perfumami, aby skutecznie i na długo utkwić ci w pamięci. Do tego dobrze jest jeśli mają plan "działania", by kobieta zapamiętała ten wieczór jako magiczny... i ciekawy, a ponieważ kobieta kobiecie nierówna, sprawa jest skomplikowana. Jak widać, nie mają łatwo. Skoro już wiesz, że nie tylko ty głowisz się "jak to będzie".... uspokój się. Opanowanie i umiarkowana pewność siebie to podstawa.
To już odpowiedni moment, aby skupić się na tobie. Oto podstawowe informacje, o których nie powinnaś zapomnieć, a wszystko pójdzie po twojej myśli i z pewnością zakiełkuje kolejną randką.

Nim wyjdziesz z domu...
Ubierz się zgodnie z 3 zasadami:

  • Swobodnie, ale i intrygująco. Miej na sobie coś niewinnie kuszącego, chociażby długie kolczyki. Subtelny dodatek przykuje jego uwagę.
  • Jeśli na co dzień preferujesz konkretny styl nie zakładaj czegoś w czym źle się czujesz. Unikaj nachalności strojem. Zbyt prowokujący ubiór może przekreślić oczekiwany efekt i wysłać mylne sygnały. Nawet jeśli sama jego obecność sprawia, masz ochotę rozebrać go wzorkiem, nie daj tego po sobie poznać. Nie możesz być jak otwarta karta, z której wszystko wyczyta.Tym bardziej, że taka niepewność, dodaje pikanterii.
  • Dostosuj strój do miejsca, w którym się odbędzie. Jeżeli idziecie do kina załóż wygodne dżinsy i stosowną do tego bluzkę. Musi być to styl między klasyką, a elegancją. Jeżeli z kolei wybieracie się do restauracji sięgnij do szafy po uniwersalną małą czarną, która zawsze zrobi odpowiednie wrażenie na mężczyznach. Dorzucamy do tego odpowiedni makijaż, najlepiej praktycznie niewidocznego z daleka.

    Jak zrobić wrażenie na pierwszej randce?

Pierwszy gest - przywitanie. Przywitanie jak i pożegnanie może być dość krępujące. Wystarczy " cześć", podanie dłoni (pamiętajmy, że to kobieta pierwsza wyciąga rękę) czy niewinny buziak w policzek? To jest ściśle uzależnione od waszych relacji poza randkowych. Jeśli nie jest to wasze spotkanie, a i nie pierwszy raz ze sobą rozmawiacie, wystarczy, że zaobserwujesz jego reakcję na twój widok. Jeśli przywita cię z "radością" można pokusić się na lekki buziak w policzek. To rozluźni ewentualną krępującą ciszę przy pożegnaniu.

Koniecznie przeczytaj: Jak skutecznie uwodzić?

Zachowanie - jak dobrze wypaść? Ważna jest oczywiście szczerość i poczucie humoru - pozwala rozładować napięcie i sprawdza się w sytuacji, gdy zapadnie niezręczna cisza. Rozmowa powinna być stymulowana, zarówno ze strony kobiety jak i mężczyzny. Randki na których tylko jedna strona mówi, a druga przytakuje zwykle kończą się szybkim znudzeniem i klęską. W rozmowie, przynajmniej na początku, pierwsze skrzypce powinien grać mężczyzna. Do uniwersalnych i sprawdzonych tematów można zaliczyć oczywiście wspólne hobby, pasje i ciekawe tematy. Nawet jeśli masz mu wiele do powiedzenia, staraj się opanować. Kluczem do sukcesywnego dialogu będzie również twoja postawa. Staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy, który uświadomi mu, że to co mówi jest dla ciebie ciekawe i istotne. Unikaj nerwowych gestów lub zerkania na telefon czy wodzenia wzrokiem po sali. To nie grzeczne i świadczy o twoim znudzeniu.

Tematy - o czym nie mówić? Na pierwszej randce nie poruszaj z pewnością tematów dotyczących problemów życiowych, rodzinnych i związkowych. Pamiętaj, że chcesz go zaciekawić, a nie krępująco "rozczulić". Twoja przeszłość związkowa może być wyjątkowo ryzykowna. Pod wpływem emocji (lub co gorsza drinka) można powiedzieć o jedno słowo za dużo. Nie oceniaj i nie krytykuj. Staraj się mimo wszystko zachowywać naturalnie i swobodnie.

Fot. Depositphotos

Redakcja poleca

REKLAMA