Jak wybrać whisky na randkę? Sprawdź jego typ osobowości!

Co pijemy na rance? Według naszego researchu: piwo, kolorowe drinki, szampana, a coraz częściej whisky! Tą ostatnią najchętniej częstują się mężczyźni. Jaką lubią najbardziej? Taką, która odpowiada ich osobowości!

Co pijemy na rance? Według naszego researchu: piwo, kolorowe drinki, szampana, a coraz częściej whisky! Tą ostatnią najchętniej częstują się mężczyźni. Jaką lubią najbardziej? Taką, która odpowiada ich osobowości!

Jak wybrać whisky na randkę? Sprawdź jego typ osobowości!

Fot. Fotolia

Już starożytni zauważyli, że ludzie różnią się między sobą nie tylko wyglądem czy kolorem skóry, ale także cechami charakteru. Jednym z pierwszych, który podszedł do tematu w sposób naukowy był Hipokrates – autor klasyfikacji czterech typów określających temperament człowieka. Marka Grant’s i psycholog Agata Kulpa-Kulpińska przygotowali współczesną wersję czterech typów osobowości, które następnie zestawili z różnymi wariantami whisky.

Twój facet pije whisky? Sprawdź jaki ma typ osobowości!

Jak wybrać whisky na randkę? Sprawdź jego typ osobowości!

Fot. Fotolia, materiały prasowe Grant's

5 typów osobowości mężczyzn pijących whisky:

FUN LOVER

Pełen optymizmu, widzi przyszłość w jasnych barwach. Jest serdeczny i przyjacielski wobec ludzi
i zakłada, że inni będą tacy w stosunku do niego. Dużo mówi, chętnie wciąga napotykane osoby
w dyskusje, głośno i wyraźnie wyrażając swoje zdanie. Trudno go nie zauważyć: to istny wulkan energii! Wiedzie życie pełne ekscytujących wydarzeń. Zamyka najlepsze imprezy w mieście, ma czterocyfrową liczbę przyjaciół na Facebooku, a szklanka jest dla niego zawsze do połowy pełna Grant’sa 12YO – bo ta whisky zawsze robi wrażenie.

FAMILY LOVER

Oldschoolowy typ, któremu najbardziej podobają się melodie, które już raz słyszał. Ma swoje zasady i najlepiej czuje się w towarzystwie najbliższych. Jest ambitny, pracowity i zaangażowany w to, co robi. Sumienność to jego drugie imię, a trzecie – perfekcjonizm. Zawsze dotrzymuje danego słowa i wywiązuje się ze zobowiązań. Ceni pragmatyzm, tradycję i spokojne życie w rodzinnym gronie. Docenia zbalansowany i niezmienny od lat smak Grant’s Family Reserve, bo to zawsze pewny wybór.

TREND LOVER

Świat jawi mu się jako niezwykle ciekawy i pełen tajemnic, które pragnie nieustannie odkrywać. Poszukuje doznań i doświadczeń życiowych. Prawdziwy esteta i artystyczna dusza. Jego kreatywność nie zna granic, śledzi nowinki bez względu na dziedzinę – im coś dziwniejsze i bardziej inspirujące – tym lepiej! Nawet w świecie whisky istnieją trendy, mody i niuanse. Dlatego Grant's Ale Cask Finish, finiszowana w beczkach po edynburskim strong ale, nie może ujść jego uwadze.

CHILLOUT LOVER

Oaza spokoju. Potrzebuje własnej przestrzeni, męczą go płytkie znajomości i wymuszony small talk. Ma zmysł obserwatora, a przyjaciele podziwiają jego nerwy ze stali. Czuje i widzi więcej – jego zmysły są szczególnie wyczulone. Lubi od czasu do czasu zanurzyć się w świecie swoich własnych myśli, gdzie nic i nikt go nie rozprasza. Dlaczego wybiera Grant's Sherry Cask Finish finiszowany w beczkach po winie? Bo to coś dla tych, którzy lubią poczekać i popatrzeć przy dobrej whisky, zanim sami włączą się do akcji.

- U ludzi występują różne cechy, które tworzą niepowtarzalne profile osobowości. Typ osobowości jest więc wypadkową różnych cech, jak otwartość na doświadczenie, ugodowość, ekstrawersja itd. Czyli na niepowtarzalną osobowość człowieka składa się wiele wymiarów – mówi Agata Kulpa-Kulpińska, psycholog. - To, jakim charakterem jesteśmy, determinuje często nie tylko nasze zachowanie, ale i wybory, jakich dokonujemy na co dzień. Dlatego, jeśli jesteśmy otwarci na nowe doznania, prawdopodobnie częściej eksperymentujemy i próbujemy nowych smaków. Natomiast jeśli jesteśmy osobami o spokojniejszym i stonowanym usposobieniu, najpewniej chętniej sięgamy po klasykę i dobrze znane nam smaki – dodaje.

Szeroki wybór wariantów, jaki oferuje Grant’s jest pochodną popularności tej marki wśród milionów miłośników whisky na świecie. Nie ma jednej, idealnej whisky – każdy szuka w niej czegoś innego.

Zobacz też: Drinki z whisky

W oparciu o materiał prasowy Grant's