Jak stać się pewniejszą siebie w rozmowie z mężczyzną?

Wybierasz się na wycieczkę rowerową? Planujesz majówkę poza miastem? Wiesz, jak się ubrać?
Często kobiety boją się lub wstydzą rozmawiać z mężczyznami. Ten strach jest całkowicie niepotrzebny i jedynie przeszkadza. Podczas rozmowy mężczyzna z łatwością zauważy, czy kobieta jest nieśmiała, a jeśli tak, to może ją odebrać jako słabą i pokorną.
/ 07.07.2016 12:01
Wybierasz się na wycieczkę rowerową? Planujesz majówkę poza miastem? Wiesz, jak się ubrać?

Nieśmiała czy pewna siebie?

Kobiety pewne siebie są ciekawsze, ponieważ nie boją się ryzyka i potrafią intrygować mężczyznę. Takie zdecydowanie bardziej podobają się facetom niż te nieśmiałe.

Zobacz też: Jak sobie poradzić z nieśmiałością?

Jak być pewną siebie, kiedy przy mężczyźnie nogi trzęsą się jak galareta?

  • Jeśli dotąd mało rozmawiałaś z mężczyznami, na początku możesz się denerwować (staraj się tego nie pokazywać). Później jednak rozmowa z facetem stanie się dla Ciebie normalną czynnością. Dlatego staraj się jak najwięcej rozmawiać z płcią przeciwną. Dzięki temu powiększysz swoją strefę komfortu i nie będzie Ci to sprawiało żadnych problemów. A jak z pewnością wiesz, trening czyni mistrza.
  • Często, kiedy się czegoś boimy, myślimy negatywnie i ustalamy w głowie najgorszy scenariusz, który oczywiście przynosi porażkę. Nasze myśli mają duże znaczenie i często zamieniają się w rzeczywistość. Kiedy jesteś źle nastawiona do całej sytuacji, facet to wyczuje. Dlatego przede wszystkim nastaw się jak najbardziej pozytywnie.
  • Jeśli facet pierwszy do Ciebie podszedł i to on rozpoczął rozmowę, to znaczy, że coś mu się w Tobie spodobało i przyciągnęło jego uwagę. Wtedy tym bardziej nie masz się czego bać, bo wiesz że on w jakimś stopniu jest Tobą zainteresowany. Powinnaś czuć się pewnie.
  • Rozmawiając z facetem, do niczego nie jesteś zobowiązana. Podejdź do całej sytuacji na luzie. Nie myśl, że źle wypadniesz ani nie bój się, że powiesz coś głupiego. Każdemu się zdarza. Jeśli Tobie również się to przytrafi, postaraj się obrócić to w żart.
  • To, że rozmawiasz z mężczyzną, nie znaczy, że na pewno coś z tego będzie. W ten sposób sprawdzasz jego charakter i dobrze fajnie się z nim rozmawia, dobrze się bawisz.

Zobacz też: O co pytać na randce mężczyznę po przejściach?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA