Jak się całować? Jak przygotować się do pierwszego pocałunku?

jak się całować fot. Adobe Stock/Yakobchuk Olena
Jak się całować, by robić to dobrze? Pierwszy pocałunek to ważne wydarzenie, podobnie jak pierwsza randka albo pierwszy seks. Nowa sytuacja zawsze jest wyzwaniem, ale prawdopodobnie i tak już po chwili będziesz wszystko robić instynktownie! Nie ma nic dziwnego w tym, że stresujesz się przed swoim pierwszym pocałunkiem.
/ 13.12.2022 15:26
jak się całować fot. Adobe Stock/Yakobchuk Olena

To naturalne, że każda z nas zadaje sobie wcześniej różne pytania: Co będzie, jeśli nie będę wiedziała, jak się zachować? Uwierz jednak w to, że nie tylko dziewczyny stresują się przed swoim pierwszym pocałunkiem. Nowa sytuacja zawsze jest wyzwaniem, ale prawdopodobnie i tak już po chwili będziesz wszystko robić instynktownie.

Spis treści:

 1. Jak się całować pierwszy raz?
 2. Jak przygotować się do pocałunku?
 3. Jak się całować z językiem?
 4. Znaczenie pocałunku dla mężczyzny

Jak się całować pierwszy raz?

Jak się całować za pierwszym razem, przy okazji wywierając podziw na partnerze? Mamy kilka wskazówek, by twój pierwszy pocałunek z chłopakiem zwalił go z nóg!

 1. Gdy chcesz zainicjować pocałunek, delikatnie obejmij partnera. Oczywiście, możesz też czekać na jego krok.
 2. Patrząc na usta faceta, delikatnie przechyl głowę na bok. Dzięki temu nie zderzycie się nosami.
 3. Delikatnie rozchyl wargi i muskaj nimi wargi chłopaka. Nie włączaj od razu języka, wszystko powinno dziać się powoli.
 4. Teraz subtelnie spróbuj wsunąć język do ust partnera. Lekko dotykaj wnętrza jego jamy ustnej. Gdy on włączy do działania swój język, ty powinnaś się wycofać, w przeciwnym przypadku, namiętny całus zamieni się we wzajemne oblizywanie.
 5. Podczas pocałunku nie zapominaj o dłoniach. Nie muszą przecież spoczywać bezczynnie na plecach partnera. Możesz głaskać go, drapać po karku albo przesuwać palcami po jego włosach.

Jak przygotować się do pocałunku?

Sceny prezentowane w wielu filmach dla nastolatek, wbrew pozorom wcale nie są pozbawione sensu. Przyznajcie się w głębi duszy – ile z was ćwiczyło wcześniej, zanim doszło do pocałunku z chłopakiem?

Co jest najlepsze do ćwiczeń? Owoce! Warto praktykować sztukę całowania na soczystym jabłku albo brzoskwini. Niektórzy wybierają w tym celu własną dłoń albo powierzchnię lustra.

Jak zatem przygotować się do pocałunku?

 1. Zadbaj o świeży oddech.
 2. Usta nie powinny być suche i spierzchnięte, ponieważ będą nieprzyjemnie drapać partnera.
 3. Pamiętaj, że dla mężczyzny pocałunek jest trochę czymś innym, niż dla kobiety. Dla nas to po prostu oznaka bliskości i sposób na okazanie uczuć. W męskiej psychice namiętne całusy to wyraz fizyczności, znacznie bardziej wiążą się z podnieceniem seksualnym.
 4. Nie bój się, gdyż pocałunki to fajna sprawa. Wystarczy ich spróbować, żeby okazało się, że to jest całkiem proste. Kiedy myślisz o pocałunku z chłopakiem i jak to zrobić, to czasem wystarczy trochę pewności siebie!
 5. I koniecznie nie ulegaj presji, gdyż jeśli będziesz do pocałunków zmuszana bądź pośpieszana, to nie dość, że będziesz miała w pamięci złe wspomnienia, to stres spowoduje klapę.

Jak się całować z językiem?

Przejdźmy do całowania z językiem. Głęboki, intymny pocałunek jest przeznaczony dla dwóch bliskich sobie osób. Takie zbliżenie jest dowodem zaufania oraz pogłębia bliskość z drugą osobą. By pocałunek z językiem wyszedł perfekcyjnie, należy poddać się chwili oraz nastrojowi, który wam towarzyszy.

Nie żałuj przy nim namiętności. Kiedy język partnera znajdzie się w twoich ustach, możesz zacząć go ssać oraz lekko odchylając swoje wargi, dotykać go swoim językiem. Mężczyzna wtedy oszaleje, ponieważ uwielbiają oni taką zabawę. Warto więc opanować tę technikę, by u niego zapunktować.

Całowanie ma różne formy. By dojść do pocałunku z językiem, trzeba przejść tak jakby etapy, dzięki którym doprowadzą cię one do oczekiwanego skutku. Zacząć możesz od niewinnych buziaków w policzek, później w czoło, następnie musnąć jego wargi swoimi, by później przejść do dzieła. Pójście na tzw. całość w całowaniu dedykowane jest raczej osobom, które mają bliższy kontakt fizyczny. Przecież na pierwszej randce nie wypada od razu wkładać partnerowi języka do gardła. Stawiamy więc na ćwiczenia, może już z partnerem?

Znaczenie pocałunku dla mężczyzny

Nie myśl sobie, że mężczyźni pierwszego pocałunku nie przeżywają. Te samce alfa chcą wypaść jak najlepiej, by pokazać, że warto z nimi być. Ale co w ogóle poszczególne pocałunki oraz miejsca, gdzie je składają, znaczą dla samych facetów? Spróbujemy ci wyjaśnić, co płeć przeciwna ma na myśli, gdy pocałuje cię:

 1. Cmoknięcie w usta – na typ etapie jesteście sobie bliscy, lecz nie na tyle, by przejść do pocałunków z językiem. Jeśli daje ci niewinne buziaki bezpośrednio w usta, to ma względem ciebie poważne zamiary.
 2. Pocałunek w dłoń – jest to pocałunek mniej powszechny, ale uroczy. Mężczyzna, który pocałuje cię w dłoń, okazuje ci szacunek i uchodzi za dżentelmena.
 3. Pocałunki w ucho bądź w nos – znaczą tyle, że facet jest z tobą mocno związany emocjonalnie, okazuje ci również troskę oraz zażyłość między wami.
 4. Pocałunek w policzek – najczęściej występuje przy powitaniach i pożegnaniach, gdy jesteście na etapie koleżeństwa. Osoby w stałej relacji wybierają raczej na powitania cmok w usta.
 5. Pocałunek w szyję – ma na celu rozpalenie cię, gdyż to miejsce jest strefą erogenną. Ma on na celu podniecić kobietę.
 6. Pocałunek z podgryzaniem – jest najczęściej zaczepką, bądź zachęceniem do gry wstępnej.

Pocałunki dla mężczyzn są również wyjątkowym wydarzeniem. Chcą oni pokazać swojej partnerce, że żywią do niej uczucia, jakiekolwiek by one nie były. Na początku są to nieśmiałe podchody, by w późniejszych etapach relacji, zwłaszcza kiedy facet cię pożąda, pocałunki są śmielsze.

Na podstawie artykułu opublikowanego pierwotnie 24.11.2017 przez Laurę Świerczewską.

Czytaj także:
Pierwszy pocałunek nie musi stresować – 5 rad na dobry początek
Rodzaje pocałunków. Poznaj najcudowniejsze sposoby całowania
Poznaj moc pocałunku z języczkiem. Stań się mistrzynią całowania!

Redakcja poleca

REKLAMA