Z kim chcemy romansować na wakacjach?

Okazuje się, że na wakacjach Polki najchętniej zaangażowałyby się w romans ze swoim rodakiem lub przystojnym Włochem. Jakie szanse na flirt z obcokrajowcem mają Polki i Polacy? Prezentujemy wyniki badań portalu turystycznego Zoover!
/ 25.07.2014 10:52

mężczyzna

fot. Fotolia

Na wakacjach kobiety najbardziej pociągają włoscy mężczyźni. Jednak tylko jeśli ich rodaków nie ma w pobliżu, ponieważ kobiety nadal uważają ich rodzimych mężczyzn za najbardziej atrakcyjnych – tak wynika z europejskiego badania przeprowadzonego przez portal turystyczny Zoover wśród 2000 respondentów.

Czy Polacy są atrakcyjni w oczach Europejek?

Europejskie kobiety nie są zachwycone polskimi mężczyznami. 20,6% europejskich kobiet umieściło Włochów na szczycie swojej listy życzeń. Hiszpanie i Turcy są zaraz po nich.

#

Kraj

%

1

Włochy

20.6%

2

Hiszpania

11.6%

3

Turcja

9.1%

4

Skandynawia

8.9%

5

Portugalia

6.8%

Niemieccy mężczyźni nie przyciągają wzroku kobiet z innych krajów. Tylko 4,1% kobiet uważa niemieckiego mężczyznę za ideał swojego wakacyjnego szaleństwa.

Nawet na wakacjach kobiety wybierają swoich rodaków

Warto zauważyć, ze nawet podczas wakacji Polki uważają mężczyzn ze swojego kraju za najbardziej atrakcyjnych. 43% polskich kobiet woli zwrócić uwagę na swoich męskich rodaków. Oprócz nich lubią też rzucić okiem na Włochów (20%) i Hiszpanów (14%).

Austriackie kobiety również wolą trzymać się swoich mężczyzn. Nie mniej niż 50% twierdzi, że na wakacjach jest im jeszcze goręcej, kiedy są w pobliżu Austriaków.

Zobacz też: Latem częściej uprawiamy seks. Dlaczego?

Polacy mało popularni

Polscy mężczyźni powinni próbować swoich szans w granicach swojego państwa. Tylko 5,7% europejskich kobiet wyraziło chęć na wakacyjny romans z Polakiem.

Wcześniejsze badania przeprowadzone przez Zoover pokazują, że włoskie kobiety są uznawane za najbardziej atrakcyjne, otrzymały prawie 20% głosów. Dalej plasują się Szwedki i Hiszpanki.

Polki otrzymały dużo więcej głosów niż ich mężczyźni. 13% mężczyzn uważa, że Polki są najbardziej atrakcyjne.

Zobacz też: Co sprawia, że nie chcemy uprawiać seksu?

Źródło: materiały prasowe Good One Group/mn

Redakcja poleca

REKLAMA