Swingersi

Swingersi - wymiana partnerow czy warto spróbować

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem nieco pikanterii do związku? Zastanów się, czy wymiana partnerów to na pewno dobry pomysł
/ 08.07.2019 10:18
Swingersi
Tyle się słyszy o swingersach, nasz seks jest taki nudy. Wydaje mi się to super ekscytującym pomysłem, ale boje się ze zepsują się nasze relacje. Czy warto spróbować?

- Gosia z Gdyni

Coraz częściej dyskutuje się o monogamii i poligamii w społeczeństwie. Rozważania na ten temat pojawiły się wraz z rozluźnieniem norm i obyczajowości, poszerzeniem granic dopuszczalnych zachowań międzyludzkich, wzrostem ilości zdrad i rozwodów. Coraz więcej osób ma przekonanie, że trwały związek jest ograniczający – już na poziomie deklaratywnym zakładają niewierność. Z badań prof. Izdebskiego z 2001 roku wynika, że do związku pozamałżeńskiego przyznaje się ok. 15% mężczyzn i tyle samo kobiet w Polsce. Zazwyczaj, gdy zdrada wychodzi na jaw, jest przyczyną rozpadu związku. Partnerzy tracą do siebie zaufanie, przestają wierzyc w dobre intencje wobec siebie, czuć się bezpiecznie ze sobą. Pojawił się więc pewien pomysł na zdradę jawną, kontrolowaną i za pewnym przyzwoleniem. Od jakiegoś czasu popularne staje się zjawisko seksu grupowego.

Najczęściej mówimy o swingersach (wymiana partnerów nie będących w stałych związkach) oraz swappersach (wymiana partnerów ze stałych związków). W Polsce pojawiły się ekskluzywne kluby zapewniające tego typu wymiany. Zazwyczaj odznaczają się dużą dyskrecją, mają charakter zamknięty, wyposażone są nie tylko w sypialnie, ale także dyskoteki, puby, restauracje, sauny itp. Bilety wstępu wahają się w granicach kilkuset złotych. Trafiając do swingers klubu nie trzeba od razu uczestniczyć w seksie grupowym, pierwsze wizyty mogą polegać na obserwacji oraz weryfikacji czy na pewno istnieje chęć dołączenia do zabawy.

Nowa torebka, walizka, buty? Kup taniej z rabatem na stronie Wittchen kody rabatowe

Ze swingers klubów korzystają najczęściej osoby, które pragną w ten sposób urozmaicić swoje życie seksualne a także Ci, dla których seks grupowy jest jedyną metodą realizacji potrzeby seksualnej.Wymiana partnerów może być bardzo ekscytująca - dzięki jawności wyrzuty sumienia w związku ze zdradą są mniejsze, zaspokojona zostaje ciekawość, chęć przeżycia przygody, urozmaicenia życia seksualnego. Warto jednak pamiętać o pewnych zagrożeniach. Niezależnie od specyfiki doświadczenia, jest to zdrada. Będzie Pani patrzyła na swojego partnera kochającego się z inną kobietą, on będzie patrzył jak dotyka Panią inny mężczyzna. Zazwyczaj tego typu sytuacja nie pozostaje bez echa dla związku.

Mogą pojawić się wyrzuty sumienia, poczucie krzywdy i zdrady, wzajemne oskarżenia i pretensje, może obniżyć się poziom zaufania w związku, zwiększyć dystans między Wami. Wiele par nie wytrzymuje takiej próby i dochodzi do rozstania. Warto rozważyć ewentualne zyski i straty oraz dokonać pewnego bilansu. Istnieje bowiem dużo innych sposobów mogących urozmaicić Wasze życie seksualne, sposobów nie opierających się na zdradzie.Psycholog i seksuolog Kinga Frąckiewicz , z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (29)
/03.01.2019 11:19
Raz byłam z koleżanką w takim klubie jak mieszkałam w Warszawie.Dużo samotnych facetów bawiących się swoimi penisami na Nasz widok i to Nas przeraziło,po drinku i do domu.Choć lubię sex,to jednak wolę taką innną atmosferę gdzie jest zabawa,delikatne kuszenie,podniecenie,a. tam poczułam wstręt.Wolę takie domowe imprezy .Teraz z koleżanką mamy partnerów i się wymieniamy np. na jakieś wypady w góry, jacuzzi.,termy,,,czasem jeździmy w czwórkę,a czasem w dwójkę.Jest super,bo przy jednym facecie po jakimś czasie byłoby nudno,a tak w jednym tygodniu jeden a w drugim. drugi.Zero zazdrości mnóstwo przyjemnych chwil.Do klubu już nie pójdę,bo takie spędzanie wolnego czasu ze znajomymi jest dla mnie znacznie przyjemniejsze niż chodzenie po takich klubach.Komu odpowiada taką klubowa zabawa,to jego sprawa
/26.11.2018 15:18
Byłem kilka razy w starych czasach z dziewczyną. Cicha myszka ale seks uwielbiała. Ciekawe doświadczenie jednak nie ma opcji żebym poszedł tam z żoną!
/30.06.2018 14:38
Po 20 latach bycia razem, postanowiliśmy z żoną zralizować swoje fantazje. Przez internet poznaliśmy parę w podobnym wieku z lekkim soświadczeniem w swingu. Kilka zapoznawczych spotkań przy kawce i ciastku i po 2 tygodniach można było się spotkać już w sypialni. Było wspaniale. Rozmawialiśmy o tym czego zawsze chcieliśmy sprubować i robiliśmy to. Zero jakiegokolwiek poczucia zazdrości. Moja żona patrząc jak od tyłu posówam inną kobietę doszła najszybciej z nas. Podczas naszych swingerskich spotkań, często byłem zaskoczony jej zachowaniem i pomysłowością. Bo zawsze była troszkę wstydliwa i polegała na moich zboczonych pomysłach. Poznana przez nas para była fantastyczna i tak jak my ich tak i oni nas nie zrazili do tego typu zabaw. On wyznał że zawsze miał ochotę na dojście w analu z inną kobietą jak jego żona na to patrzy i się z nim całuje. Bardzo proszę, mówisz i masz. Każdy z nas realizował swoje wyłuzdane fantazje a frajdą było patrzeć jak ktoś jest szczęśliwy. Polecam wszystkim dojżałym związkom kture szukają czegoś innego.
POKAŻ KOMENTARZE (26)