Zostań mistrzynią całowania! Wypróbuj nowe rodzaje pocałunków

Pocałunek to pieszczota, która silnie stymuluje zmysły. Pomaga zakochanym budować intymność, wzmacnia pożądanie podczas gry wstępnej, a w trakcie zbliżenia ułatwia szczytowanie. Jakie rodzaje pocałunków warto wypróbować, żeby nie wkradła się rutyna?
/ 8 miesięcy temu
Zostań mistrzynią całowania! Wypróbuj nowe rodzaje pocałunków fot. Adobe Stock

Całowanie jest tym przyjemniejsze, im większa różnorodność doznań. Nie warto więc ograniczać się do jednego tylko rodzaju pocałunku. Może inne też cię zachwycą?

Pocałunek motyla

Romantyczny, słodki, bardzo delikatny! Usta nie biorą w nim udziału, ponieważ polega na muskaniu ciała partnera rzęsami. Należy po prostu szybko poruszać powiekami, kiedy nasze rzęsy dotykają skóry kochanka. Podobnie jak inne rodzaje pocałunku, także i ten zapewnia mężczyźnie bardzo przyjemne doznania. Szczególnie wrażliwe na tego rodzaju dotyk są strefy erogenne, np. okolice ust, tors czy brzuch.

Pocałunek amerykański

Polega na wzajemnym ssaniu warg. Mężczyzna delikatnie ssie górną wargę partnerki, a ona pieści go swoją dolną wargą. I choć wszystkie rodzaje pocałunków zapewniają przyjemność, to ten jest wyjątkowo lubiany przez kobiety. Dlaczego? Na górnej wardze kobiecych ust znajdują się nerwy połączone z łechtaczką.

Sztuka pocałunków

Malinka to też rodzaj pocałunku

Jego efektem jest ślad pozostawiony na skórze całowanej osoby w postaci czerwonej plamki. Przy tym pocałunku przez kilkanaście sekund zasysamy bowiem ustami skórę partnera, co powoduje wystąpienie na niej przekrwienia - czyli małego krwiaka. Taki ślad zwykle pozostaje na skórze około tygodnia, więc nie wszyscy są wielbicielami "malinek\". Warto przy tym pamiętać, że tego rodzaju miłosnych śladów nigdy nie powinno się wykonywać w pobliżu tętnicy szyjnej. Zbyt mocne zassanie skóry w tej okolicy może bowiem uszkodzić tętnicę, co jest groźne nawet dla życia.

Pocałunek francuski

Jest bardzo intensywny, namiętny, głęboki. Często więc towarzyszy miłosnym uniesieniom kochanków. W jego trakcie partnerzy wzajemnie poznają wnętrze swoich ust poprzez wsuwanie do nich języka i poruszanie nim. W ten sposób całują się zazwyczaj osoby, które łączy silna emocjonalna więź.

Czytaj też:5 powodów dlaczego pocałunek jest dobryPocałunek na ulicy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Bez względu na to jakie pocałunki kobiety wystosują wobec swoich partnerów, mężczyzna może mieć problem z erekcją lub członkiem. najlepszy na ten moment może okazać się iqman. Suplement diety, który sprawi, że poziom waszego testosteronu zostanie uregulowany.