Nadwaga brzuszna zmniejsza potencję

Zaburzenia seksualne w dużej mierze korelują ze wzrostem masy tłuszczowej ciała, szczególnie ze wzrostem ilości tkanki tłuszczowej trzewnej (nadwaga brzuszna), co sprzyja uwalnianiu dużej ilości kwasów tłuszczowych do krwi.
/ 28.01.2008 22:24

Zaburzenia seksualne w dużej mierze korelują ze wzrostem masy tłuszczowej ciała, szczególnie ze wzrostem ilości tkanki tłuszczowej trzewnej (nadwaga brzuszna), co sprzyja uwalnianiu dużej ilości kwasów tłuszczowych do krwi.

Nasilają one syntezę niebezpiecznych lipoprotein w wątrobie oraz zwiększają agregacje płytek krwi. Nadmiar związków tłuszczowych w krwiobiegu przyczynia się także do upośledzenia metabolizmu węglowodanów, co dodatkowo potęguje rozwój zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych.

W tym celu należy dążyć do odpowiedniego ukierunkowania żywieniowo-suplementacyjnego wspomagającego proces odchudzania. Oprócz odpowiednio ułożonego programu dietetycznego duże znaczenie w procesie redukcji tkanki tłuszczowej ma zastosowanie specjalnych aktywatorów metabolicznych, których zadaniem jest nie tylko przyspieszenie spalania związków tłuszczowych, ale także ochrona naczyń krwionośnych.

Do najlepiej poznanych preparatów wspomagających redukcję nadwagi należy l-karnityna. Zastosowanie tego preparatu należy rozpatrywać wielokierunkowo, gdyż l-karnityna:

  • intensywnie nasila spalanie kwasów tłuszczowych, dzięki czemu sprzyja odchudzaniu i zmniejsza ryzyko powikłań związanych z nadwagą
  • ogranicza wytwarzanie tłuszczu, obniża poziom cholesterolu i reguluje gospodarkę węglowodanową
  • wykazuje działanie antyoksydacyjne, zapobiegając niekorzystnym przemianom zwiazków tłuszczowych

Karnityna, a szczególnie jej acylowa pochodna ALC odgrywa także istotną rolę w procesie spermatogenezy i leczeniu niepłodności. Plemniki w zależności od stadium dojrzałości korzystają z różnych źródel energii. Głównym materiałem energetycznym dla wykształtowanych plemników są kwasy tłuszczowe, fruktoza, glukoza, mleczan oraz pirogronian, od których zależy właściwa żywotność plemników. Dla prawidłowego przebiegu procesów energetycznych z udziałem powyższych składników niezbędna jest karnityna, która nadzorując ściśle proces uzyskiwania energii zapewnia plemnikom właściwą ruchliwość i prawidłowy przebieg procesów oddechowych. Stwierdzono, że stężenie wolnej karnityny w nasieniu pobranym od bezpłodnych mężczyzn jest dwukrotnie niższe niż w nasieniu mężczyzn zdrowych.

Ze względu na swoje szczególne zastosowanie w programach redukcji masy tłuszczowej ciała, l-karnityna występuje w wielu preparatach wieloskładnikowych, z pośród których na szczególną uwagę zasługuje OLIMP FAT BURNER. Preparat ten zawiera kompleks ważnych substancji biorących udział w procesie metabolizmu i spalania związków tłuszczowych, co ma ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia redukcji masy tłuszczowej ciała ale także szeroko pojętej profilaktyki przeciwmiażdżycowej. Preparat FAT BURNER zawiera w swoim składzie m.in. lecytynę - silny związek lipotropowy (rozpuszczający tłuszcz), HCA - substancje zapobiegającą powstawaniu nadwagi, Chrom - usprawniający metabolizm węglowodanów, oraz kwasy tłuszczowe omega-3 wykazujące nie tylko skuteczne działanie w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, ale także posiadające szczególne właściwości w zakresie usprawnienia przepływu krwi.

Redukcja niebezpiecznej tkanki tłuszczowej trzewnej (brzusznej) może być również znacznie przyspieszona dzięki zastosowaniu silnie skoncentrowanego ekstraktu zielonej herbaty (OLIMP GREEN TEA). Zawarte w preparacie związki flawonoidowe nie tylko wzmagają rozpad komórek tłuszczowych i wykorzystanie ich zasobów w procesach energetycznych, ale także kontrolują aspekt przemian kwasów tłuszczowych zapobiegając ich niekorzystnym przemianom w krwiobiegu. Ze względu na swoje silne właściwości lipo-redukcyjne i antyoksydacyjne, ekstrakt zielonej herbaty powinien być nieodłącznym preparatem wspomagającym w profilaktyce i terapii chorób naczyniowych.

Do preparatów wykazujących korzystny wpływ na proces redukcji tkanki tłuszczowej a także działających prozdrowotnie w zakresie funkcjonowania układu krążenia należy zaliczyć związek - hydroksymetylomaślan (HMB). Preparat w wyraźny sposób nasila spalanie związków tłuszczowych a także zapobiega ich gromadzeniu w komórkach. Jednocześnie wykazuje pozytywne działanie w zakresie poprawy składu lipoprotein w krwiobiegu (podnosi HDL, obniża LDL). Preparat HMB posiada jeszcze jedna unikalną cechę - nasila syntezę włókien mięśniowych, zabezpieczając przed utratą masy beztłuszczowej ciała - procesem który często towarzyszy stosowaniu diet redukcyjnych w chorobach układu krążenia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/08.04.2017 18:24
Po 40tce bardzo łatwo się zapuścić. ja też już miałem brzuszek ale jak zaczęło się sypać w łóżku to oprócz permenu kupiłem karnet na siłownię :P
/13.01.2016 18:25
Mąż zaczął mieć problemy z potencją, zrzucił trochę swojej oponki, rzucił palenie ale i tak problem pozostał. Teraz zaczął kurację bazującą na naturalnych składnikach (w życiu nie pozwolę mu brać wiagry etc), jest już lekki progres
/14.06.2011 17:51
Reklamowy BEŁKOT!
POKAŻ KOMENTARZE (1)