Jaki powinien być dobry kochanek?

Chociaż podstawową cechą dobrego kochanka jest umiejętność zaspokojenia emocjonalnych potrzeb partnerki, konieczne jest też rozszerzenie repertuaru kontaktów seksualnych, aby zapobiec znudzeniu i monotonii współżycia.
/ 26.06.2007 09:38

Chociaż podstawową cechą dobrego kochanka jest umiejętność zaspokojenia emocjonalnych potrzeb partnerki, konieczne jest też rozszerzenie repertuaru kontaktów seksualnych, aby zapobiec znudzeniu i monotonii współżycia.

Kilka rad, jak stać się czulszym kochankiem.

Bądź równie czuły, jak pożądający. Pieszczoty, dotknięcia i pocałunki podczas wstępnej gry miłosnej, które w Twoim odczuciu służą po prostu do pobudzenia seksualnego partnerki, dają większości kobiet równie wiele przyjemności co sam stosunek.

Gest, dotyk, pieszczota nie powinny być tylko zaproszeniem do łóżka, ale sposobem okazywania uczuć. Tuląc i całując partnerkę po prostu pokazujesz, że Ci na niej zależy.

Pozwól, by podczas gry miłosnej zmienił się poziom napięcia seksualnego. Nie bój się odprężyć, rozmawiaj z partnerką.

Pamiętaj, że pieszczoty po stosunku są równie ważne, jak przed nim. Wystarczy przytulić, powiedzieć kilka czułych słów. Nigdy się natychmiast nie odwracaj plecami i nie zasypiaj ani nie wyskakuj z łóżka, by się ubrać.

Nigdy nie traktuj nowej formy pieszczot czy pozycji jak wyzwania - sprawdzianu Twoich możliwości. Przyjmij, że jest to potencjalne źródło przyjemności. O niepowodzeniu można mówić tylko wówczas, gdy to, co się robi, nie sprawia przyjemności. Działaj jednak z wyczuciem. Wszystko, co nowe, wcale nie musi być dobre. Jeżeli coś Cię nie pociąga, nie rób tego. Jeśli spróbujesz i stwierdzisz, że to Ci nie odpowiada, nie powtarzaj tego więcej.

Jeżeli współżycie seksualne zawsze było dla Ciebie źródłem rozczarowań, rozszerzenie repertuaru niewiele tu pomoże. Seks dostarcza tylko ograniczonej gamy wrażeń, a to, co dla większości ludzi czyni miłość czymś cudownym, to charakter ich wzajemnych stosunków.

Kobiety potrafią zrozumieć okazjonalne niepowodzenia i to, że czasem Twoja sprawność seksualna zawiedzie, może sprawić, że w oczach partnerki będziesz bardziej ludzki, jeszcze jej bliższy, tym bardziej kochany.

Jeżeli uważasz, że powinieneś zawsze wykazywać się gotowością seksualną, bardzo boleśnie przeżyjesz ewentualne niepowodzenie.

Artykuł pochodzi z serwisu
www.agnieszka.com.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA