Pozycje, które sprzyjają zajściu w ciążę mają kilka cech wspólnych: umożliwiają głęboką penetrację, skracają drogę plemników do komórki jajowej, sprawiają, że nasienie dłużej pozostaje w pochwie.

Jaką pozycję wybrać, aby zajść w ciążę?

Jeszcze jakiś czas temu, gdy zaczęliście myśl o posiadaniu dziecka potrzeby ojcowskie i macierzyńskie nie były jeszcze tak silnie rozbudzone. Tymczasem minęło kilka miesięcy, a Wy nadal oczekujecie tej cudownej nowiny.
/ 03.04.2011 18:01
Pozycje, które sprzyjają zajściu w ciążę mają kilka cech wspólnych: umożliwiają głęboką penetrację, skracają drogę plemników do komórki jajowej, sprawiają, że nasienie dłużej pozostaje w pochwie.

Dla wielu par problemy z poczęciem dziecka stanowią duży problem. Zanim zaczniecie maraton po lekarzach, spróbujcie jeszcze raz się zrelaksować i dajcie sobie szanse stosując pozycje, które nie jednej parze przyniosły chwile rozkoszy, zapomnienia, a w konsekwencji wyczekiwanego szczęścia.

Dlaczego jedne pozycje są korzystniejsze dla zajścia w ciążę

Trudno jednoznacznie stwierdzić, że do poczęcia doszło właśnie dzięki konkretnej pozycji, bo przecież mimo ogromu posiadanej przez nas wiedzy moment poczęcia nadal okrywa pewna aura tajemniczości. Jednak w tej pogoni za dzieckiem można dać sobie trochę luzu i wypróbować pozycje, których może do tej pory nie stosowaliście. Pozycje, które sprzyjają zajściu w ciążę mają kilka cech wspólnych: umożliwiają głęboką penetrację, skracają drogę plemników do komórki jajowej, sprawiają, że nasienie dłużej pozostaje w pochwie.

Polecamy: Kalkulator dni płodnych

Pozycje godne uwagi to:
- pozycja misjonarska i jej modyfikacje,
- pozycje tzw. 'od tyłu".

Pierwsza grupa pozycji nie przynosi żadnych rewelacji, dopóki nie zaczniecie jej lekko modyfikować. Kobieta może unieść biodra, oplatając mężczyznę nogali na wysokości jego lędźwi, może też unieść nogi jeszcze wyżej i wesprzeć je na ramionach mężczyzny. Równie głęboką penetrację zapewni pozycja, w której kobieta leży na skraju łóżka, a mężczyzna klęczy na podłodze miedzy jej udami.

Druga grupa pozycji również ułatwia plemnikom zadanie, jednak nie o nich powinniście myśleć kochając się ze sobą. Mimo, że staracie się o dziecko pomylcie o tym, byście oboje czerpali przyjemność z seksu. Klasyczna pozycja 'od tyłu" pozwoli mężczyźnie pieścić Twoje pośladki, plecy i piersi.

Możecie też zdecydować się na większą bliskość, jeśli kobieta zamiast klęczeć - położy się na brzuchu. Wówczas mężczyzna powinien lekko podpierać się rękoma, by zbytnio nie obciążać partnerki swoi ciężarem. Jednocześnie doznania seksualne możecie wzmocnić szepcząc sobie czule słówka. 

Czytaj także: Pozycje kamasutry - wypróbuj je!