Jak zachęcić dziewczynę do seksu oralnego?

Moja dziewczyna – w odróżnieniu ode mnie – nie lubi seksu oralnego. Jak ją do niego zachęcić? Czy jest szansa, że to polubi?
/ 23.09.2014 09:32

seks

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Mój problem pewnie wyda się błahy, ale mnie naprawdę przeszkadza. Od pół roku spotykam się z dziewczyną moich marzeń – jestem w niej szaleńczo zakochany, bardzo mi się podoba i odpowiada mi pod każdym względem… Poza jednym niuansem: moja kobieta nie lubi pieścić mnie oralnie. Czasem się zgadza dla świętego spokoju, ale robi to niechętnie i zawsze po długich namowach.

Dbam o higienę, zawsze myję się przed seksem, więc to nie jest powodem jej zniechęcenia. Pytałem, dlaczego nie chce tego robić – odpowiadała, że po prostu tego nie lubi i nie sprawia jej to przyjemności. Ja natomiast uwielbiam seks oralny – i to także w drugą stronę, gdy sprawiam przyjemność partnerce.

Co robić? Jak namówić dziewczynę, by robiła to częściej? Czy jest szansa, że to polubi?

Zobacz też: Czy zgodzić się na seks analny?

Na pytanie odpowiada Radosław Jerzy Utnik – psychoseksuolog współpracujący z marką Durex:

Jak wynika z badań prowadzonych na zlecenie marki Durex, około połowa populacji – zarówno mężczyzn, jak i kobiet – przyznaje się do seksu oralnego. Nie jest to więc coś, co sprawia satysfakcję wszystkim, choć faktycznie – współcześnie obserwuje się częstsze występowanie tego typu zachowań u ludzi młodych.

Normą jest zarówno czerpanie przyjemności z kontaktów oralnych, jak również ich unikanie. Preferencje co do współżycia oralnego mogą się zmieniać z upływem czasu, mówimy jednak o długim horyzoncie czasowym.

Bywa, że zmiana preferencji w tym zakresie następuje dopiero wraz z zakończeniem dotychczasowego związku i rozpoczęciem nowego. Dlatego też proponuję nie stawiać nierealnych oczekiwań. Pyta Pan, jak namówić dziewczynę na zmianę. Bardzo podobne pytanie można by zadać Panu: jak zrobić, aby seks oralny nie sprawiał Panu satysfakcji?

Okazuje się, że preferencje tego typu nie zmieniają się wraz z wypowiedzeniem zaklęcia, a są raczej wypadkową postaw i oczekiwań dotyczących seksualności, kształtu osobowości, indywidualnych potrzeb i postaw związanych z intymnością i narządami płciowymi czy dotychczasowych doświadczeń życiowych.

Zobacz też: Ona chce uprawiać seks wciąż w tej samej pozycji – co robić?

Redakcja poleca

REKLAMA