Jak przełamać męskie problemy w sypialni?

Jak przełamać męskie problemy w sypialni?

Na mężczyźnie w sypialni spoczywa ogromna odpowiedzialność. Na dodatek każda jego niedyspozycja jest natychmiast widoczna, nie da się przecież ukryć przedwczesnego wytrysku czy braku erekcji. Jeśli takie trudności powtarzają się, mężczyzna ma naprawdę spory problem. I wielu z nich nie wie co z tym zrobić.
27.11.2012 10:04
Jak przełamać męskie problemy w sypialni?

Z różnych powodów

Nie ma jednej przyczyny, która jest sprawcą wszystkich problemów seksualnych. Młodzi mężczyźni często nie radzą sobie w łóżku z powodu braku doświadczenia lub niewłaściwych pierwszych doświadczeń. Wielu z nich nie potrafi jeszcze panować nad swoimi emocjami i fizjologią, pokonuje ich strach przed ośmieszeniem bądź złe rozpoznanie swoich możliwości. Starsi panowie znacznie więcej wiedzą o seksie, ale osiągnięcie sukcesu w łóżku uniemożliwia im na przykład długotrwały stres, który z pracy przenosi się do sypialni. Myślenie o kłopotach zawodowych wyłącza radość i przyjemność, dekoncentruje, rozprasza. Trudno skupić się na tym, co w łóżku najważniejsze. Jeszcze inni mężczyźni zmagają się z różnymi chorobami, które wśród objawów mają również i te związane z gorszym funkcjonowaniem seksualnym. Na złe skutki nie trzeba długo czekać, zaczynają się problemy ze wzwodem czy przedwczesny wytrysk. Pojawia się też wstyd i wycofanie. Mężczyźni zamykają się w sobie, uciekają od rozmów i prób naprawienia sytuacji. To błąd!


Najważniejsza jest odwaga

Pojedyncza wpadka nie powinna nikogo martwić. W każdej dziedzinie zdarzają się trudniejsze chwile i drobne porażki. Prawdziwy problem zaczyna się wtedy, gdy kolejne podejścia również kończą się klęską. Wtedy już nie wystarczy wzruszenie ramion czy żart.

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, mężczyźni mają dwa wyjścia. Niestety zbyt często wybierają rozwiązanie pierwsze, czyli przedłużającą się nieobecność w sypialni. Nagle zaczynają udawać, że są bardzo zapracowani albo zmęczeni, podają setki wymówek, by usprawiedliwić powtarzające się “nie dzisiaj, kochanie”. Ta sytuacja prędzej czy później musi doprowadzić do kryzysu w związku, bo kobieta poczuje się odrzucona. Zacznie doszukiwać się przyczyn w sobie albo będzie podejrzewać istnienie kochanki. I w jednym, i w drugim wypadku będzie nieszczęśliwa i sfrustrowana, a to może prowadzić do rozstania.

Drugie rozwiązanie wymaga więcej odwagi ze strony mężczyzny, ale zdecydowanie lepiej rokuje. Trzeba przyznać się do problemu, przemyśleć pewne sprawy, porozmawiać z partnerką i wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniem całej sytuacji. Partnerka musi być wtajemniczona, bo tylko z jej pomocą będzie można naprawdę skutecznie zmierzyć się z problemem. Jej aktywna pomoc, psychiczne wsparcie i fizyczna gotowość do nowych rozwiązań to połowa sukcesu.


Długo, coraz dłużej

Jednym z najpowszechniejszych męskich problemów seksualnych jest przedwczesny wytrysk. Według niektórych badań zmaga się z nim nawet co trzeci mężczyzna. Czasami może się to zdarzyć w trakcie współżycia, czasami nawet wcześniej, zanim w ogóle dojdzie do zbliżenia. Za każdym razem dzieje się to, zanim u partnerów pojawi się doznanie przyjemności, a tak nie powinno być. Zatem jak przedłużyć stosunek, jak spowolnić reakcje męskiego organizmu? Jeśli przyczyną problemów nie jest jakaś choroba, można spróbować poradzić sobie samodzielnie. Przede wszystkim warto o tym pomyśleć jeszcze przed wejściem do sypialni. Różnego rodzaju środki narkotyzujące, alkohol i kofeina w dużych ilościach znacząco zmniejszają kontrolę nad reakcjami organizmu. Seks wiąże się z duża utratą energii, trzeba więc zadbać o dietę wysokobiałkową, odstawienie rozleniwiających węglowodanów i tłuszczów, zrezygnowanie z dużych i późnych posiłków. Przyda się też właściwa suplementacja, dobrze skomponowany zestaw witaminowy czy ziołowy wzmocni organizm, poprawi samopoczucie, zadba o krążenie i wigor.

W łóżku dobrze jest zmienić dotychczasowe upodobania, zdecydować się na pozycje pozwalające mężczyźnie kontrolować stosunek. W trakcie współżycia mężczyzna może zwalniać, zmieniać tempo, zatrzymywać się na chwilę, dając organizmowi szansę na wyciszenie i uspokojenie. Skuteczne może okazać się zmniejszenie wrażliwości penisa, przez co nieco wolniej reaguje on na wszelkie doznania. Zrobić to można, używając prezerwatyw lub specjalnych preparatów, które lekko znieczulają miejscowo i pozwalają, by stosunek trwał dłużej. Dobre internetowe sex shopy mają sporo tak wyprofilowanych produktów, można dyskretnie przejrzeć ofertę i wspomóc się w sypialni odpowiednim preparatem.

Bez względu na to, jaka jest przyczyna trudności seksualnych, warto walczyć o jak najlepszą jakość seksu, jak największe zadowolenie z erotycznych spotkań we dwoje.  Udany seks to udane życie, stawka jest więc wysoka i warta odrobiny wysiłku.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/28.03.2017 15:53
Mąż zaczął mieć problemy z utrzymaniem erekcji, ale sobie z tym poradził szybko, bo poszedł do lekarza i teraz po prostu zażywa tabletkę maxigry go kilkanaście minut przed i muszę powiedzieć, że nasze pożycie tylko na tym zyskało
/26.08.2015 20:41
ja tam nigdy nie miałem kłopotów s ypialni (ani poza mną hehe :P ) ale skusilem się mimo to na iqman, no i co. teraz jest jeszcze lepiej, ciezko sie laseczkom ode mnie oderwac, a ja nie mam nic przeciwko temu ;p