Mężczyzna/fot. Fotolia

Czy warto zażywać tabletki na potencję?

Zaburzenia erekcji to dla większości mężczyzn wstydliwy temat. Problem niestawania na wysokości zadania w sypialni rozwiązują łatwo dostępnymi tabletkami, dzięki którym osiągają wzwód i mogą zaspokoić swoją partnerkę. Co jednak ze zdrowiem? Czy zażywanie preparatów na erekcję nie ma skutków ubocznych?
/ 18.07.2012 11:07
Mężczyzna/fot. Fotolia

Przyczyny zaburzeń erekcji

Coraz szybsze tempo życia, zła dieta i stres powodują, że mężczyźni borykają się nie tylko z problemami rodzinnymi czy w pracy, ale także w sypialni. To uwłacza ich męskości i osłabia poczucie pewności siebie, dlatego często tłumaczą, że to wina zmęczenia.

Czasem zaburzenia erekcji mogą sygnalizować poważne choroby, np. cukrzycę, nadciśnienie czy miażdżycę. Jednak częściej nie ma się czym martwić, ponieważ brak wzwodu spowodowany jest czynnikami zewnętrznymi.

Poza tym całkowicie normalne jest to, że zaburzenia erekcji występują u mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia. To naturalna kolej rzeczy, ponieważ w tym wieku obniża się poziom testosteronu – hormonu odpowiedzialnego za sprawność seksualną.

Jak działają tabletki na potencję?

Znane przede wszystkim ze swojego niebieskiego koloru tabletki na potencję działają poprzez wspomaganie ukrwienia, co oznacza lepsze krążenie krwi w penisie, które prowadzi do jego wzwodu.

Tabletki kupowane w aptekach (zarówno te przepisane na receptę, jak i bez niej) są całkowicie bezpieczne. Przed dostaniem się na polski rynek farmaceutyczny są dokładnie badane i sprawdzane.

Tabletki na potencję w swoim składzie zawierają przeważnie wyciągi roślinne i są tworzone na bazie naturalnych składników.

Należy jednak wystrzegać się kupowania tabletek na bazarach czy przez internet, gdzie roi się od oszustów.

Samo zażycie tabletki nie powoduje jednak wzwodu i nie podnosi libido. Należy pamiętać o grze wstępnej i stymulacji seksualnej, która do tego prowadzi, ponieważ tabletka jest tutaj jedynie pomocnikiem. Najczęściej erekcję można uzyskać ok. 30–40 min. od zażycia preparatu, a trwa ona kilka godzin.

Zobacz też: Wszystko o prezerwatywie

Jak naturalnie zadbać o erekcję?

  • odżywiaj się zdrowo – zrezygnuj przede wszystkim z fast-foodów,
  • uprawiaj sport,
  • nie nadużywaj alkoholu,
  • nie pal papierosów,
  • ogranicz stres,
  • staraj się wysypiać.

Jak sobie radzić z problemami ze wzwodem?

Leczenie nie polega jedynie na zażywaniu różnego rodzaju niebieskich preparatów, jakby się mogło wydawać wielu panom. Pamiętajmy, że to lekarz powinien dobrać odpowiednie tabletki.

Tabletki na potencję różnią się nieco składem, a specjalista dobierze je zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Dlatego ważna jest pomoc zarówno psychologa, jak i seksuologa.

Na terapię warto wybrać się z partnerką. Z pewnością okaże zrozumienie i czułość w trudnych dla swojego wybranka chwilach. Pacjent nie powinien bać się rozmawiać o swoim problemie i obdarzyć zaufaniem zarówno terapeutę, jak i partnerkę.

Zobacz też: Historia antykoncepcji

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (67)
/17.05.2017 09:27
W zasadzie to dzialanie zlaezy głównie od składu. A skład może byc bardzo rózny w zależnoći od tabletek. Poelcam kupować tabletki, które maja w sobie najwiecej składników aktywnych. i nie są to zwykle tabletki, które tak szumnie reklamowane są w tv czy radio ( swoja droga to nie wkurzaja Was te reklamy? Czy ktoś się ogolnie na to nabiera)???? Z mojego doświadczenia widze,ze działają tak naprawdę dobrze tylko dwa środki: man tabs i eromen O ile w przypadku niektórych innych penis zawodził czasmai to w przypadku tych nigdy.
/15.05.2017 21:05
Polecam suplement LONG MEN! 30 minut i jest pełna erekcja. Fakt – nawet na drugi dzień utrzymuje się efekt bardzo dużego podniecenia. Nie trzeba więc brać kolejnej tabletki.
/15.05.2017 10:10
MaxOn Active jest faktycznie dobrym środkiem na potencję, bo sam stosuje i jestem zadowolony choć oczywiste ze wolalbym nie brac nic i byc zdrowym i nie miec z tym problemu...
POKAŻ KOMENTARZE (64)