cwicz-miesnie-kegla

kobieta, nago
Kiedy je wyrobisz i nauczysz się ich używać wasz seks już nigdy nie będzie taki sam!
/ 25.11.2013 14:20
kobieta, nago
Słyszałam o mięśniach pochwy i że można je ćwiczyć jak każda inną część ciała i tym samym zwiększyć jakość naszego pożycia. Gdzie one dokładnie się znajdują i jak je ćwiczyć? No i czy to na prawdę coś da, jeśli będą w lepszej formie? Jak ich wtedy w podczas stosunku używać by było mu dobrze? - Justyna z Ełku

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Mięsień łonowo – guziczny, zwany także Kegla jest mięśniem otaczającym i podtrzymującym narządy płciowe, cewkę moczową i odbytnicę. Lokalizacja tego mięśnia jest bardzo prosta i następuje podczas przerywania i powstrzymywania strumienia moczu w trakcie jego oddawania. Ćwiczenia mięśnia Kegla powinny polegać na wykonywaniu tej czynności oraz kurczeniu i rozkurczaniu mięśni pochwy seryjnie, kilka razy dziennie.

Mechanizm wykorzystuje naturalną reakcję kobiety podczas przeżywania orgazmu. Następuje wówczas kilka lub kilkanaście skurczy różnych grup mięśniowych, w tym łonowo-guzicznego. Dzięki ćwiczeniom świadomego kurczenia i rozkurczania mięśnia Kegla kobiecie jest łatwiej wywołać orgazm podczas stosunku płciowego.

Nie można także zapominać o pozaseksualnych korzyściach: zapobieganie problemom nietrzymania moczu, czy wypadania macicy, łatwiejszy i mniej bolesny poród, szybszy powrót do formy po ciąży i porodzie. Podczas stosunku można wykorzystywać wyuczoną kurczliwość mięśni Kegla by zwiększyć doznania swoje oraz partnera. Moment, kiedy zastosuje się technikę jest dowolny i zależy od partnerów i ich poczucia komfortu. Można wykonywać rytmiczne skurcze przy wprowadzaniu członka do pochwy a także podczas jego penetracji lub ruchów frykcyjnych.

A ty co wiesz o mięśniach Kegla i jakie masz z nimi doświadczenia? Podyskutuj na naszym forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.

Redakcja poleca

REKLAMA