POLECAMY

Arginina - jak zwiększyć popęd seksualny u kobiety?

Badania wykazują, że kobiety będące w stałych związkach mają znacznie słabsze libido od tych, które zmieniają mężczyzn co pewien czas. Mało tego, ich libido maleje z roku na rok. Według niemieckich naukowców po dwudziestu latach bycia z jednym partnerem, zaledwie około 20% kobiet odczuwa popęd seksualny.

Badania wykazują, że kobiety będące w stałych związkach mają znacznie słabsze libido od tych, które zmieniają mężczyzn co pewien czas. Mało tego, ich libido maleje z roku na rok. Według niemieckich naukowców po dwudziestu latach bycia z jednym partnerem, zaledwie około 20% kobiet odczuwa popęd seksualny.

Dlaczego tak się dzieje? W głównej mierze wpływ na to ma nasza codzienność. Zazwyczaj dzieje się tak, że na początku istnienia związku mamy dużo wolnego czasu. Potem to się zmienia. Otrzymujemy nową, lepszą i bardziej czasochłonną posadę. Rodzimy dzieci i wracamy szybko do aktywności zawodowej. Wracamy z pracy późnym wieczorem, zajmujemy się domem i zwyczajnie w świecie nie mamy ochoty na nocne igraszki. Do tego dochodzi jeszcze źle dobrana antykoncepcja hormonalna, która równie mocno obniża kobiece libido, a która jest coraz częściej stosowana u kobiet.

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz w swojej książce "O kobiecie" zauważa również, że inną, niedocenianą przyczyną braku popędu jest związek oparty na cichej walce o dominację. To się zdarza np. w parach, w których partnerzy osiągnęli wysoki status społeczny. Mężczyzna zaczyna domagać się seksu, bo ma większe potrzeby seksualne. Im bardziej naciska na partnerkę, tym ona bardziej nie chce. Zaczyna bronić swojego terytorium, swojego "ja".

Niestety kobiety nie mają niebieskiej pigułki, która w moment zamieni je w boginię seksu. Według prof. Lwa-Starowicza wszystko przez to, że u kobiet ośrodki sterujące seksualnością są bardzo skomplikowane. Podstawowy problem tkwi w tym, że działanie tych ośrodków odpowiedzialnych za libido jest mocno powiązana z emocjami. Dlatego też jedna magiczna tabletka tu nie pomoże. Ale pomóc mogą terapie hormonalne a także psychoterapie. Wizyta u specjalisty może zatem być pierwszym krokiem ku odzyskaniu sprawności seksualnej.

Można również wspomóc się suplementami diety. Substancją wpływającą na wzrost kobiecego libido jest arginina, która jest donatorem tlenku azotu. To on właśnie jest odpowiedzialny za narastanie podniecenia i pożądania u kobiet. Argininę można odnaleźć w różnych preparatach dostępnych na rynku i reklamowanych jako podnoszące damskie libido. Niemniej jednak należy pamiętać, że nie zadziałają one natychmiastowo, jak viagra. Argininę należy stosować przez dłuższy czas i dopiero potem odczuwalne jest jej stopniowe działanie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (25)
/3 miesiące temu
Nieprawda. Wysoka dawka l-argininy o dobrej jakości działa już od razu w przeciągu 40 minut, zarówno na mężczyzn jak i na kobiety. Polecam przeczytać na ten temat artykuł, który znajduje się na stronie synergypoland.pl Mają tam encyklopedię wiedzy o tym, jak działa l-arginina i tlenek azotu na popęd seksualny.
/rok temu
Ale to wedlug niemieckich badan kazdy kraj ma inne libido. Jak niemki takie brzydkie i grube a niemcy brzydcy to jak maja miec libido????
/4 lata temu
panowie jest tyle chętnych kobiet ze nie warto sie meczyc z tymi co nie chcą niech trzymają dla robaków wystarczy się rozejrzeć
POKAŻ KOMENTARZE (22)