zespół STD a prawo jazdy

napisał/a: anonim88 2010-11-03 21:25
Witam, Mam zespół STD, a więc wrodzone zaburzenie polegające na ograniczeniu odwodzenia (ruchu oka na zewnątrz), zawsze marzyłam żeby zrobić sobie prawo jazdy kat. B, gdyż wydaje mi sie ono w życiu prawie niezbędne, jednak gdy pare lat temu okulista przy zwykłym badaniu powiedział mi ze prawo jazdy jest raczej niemożliwe nie odważyłam sie iść do kolejnego lekarza z tym zapytaniem. Moja choroba dotyczy tylko jednego oka, drugie zaś jest całkowicie zdrowe, nie sądze zebym miała z tego powodu w dużym stopniu ograniczone pole widzenia, słyszałam jednak ze sama choroba mnie dyskwalifikuje jako kierowce ( podobno nawet osoby które nie widza na jedno oko robią "prawko") dlatego prosze o odpowiedź czy istnieje szansa zebym mogła przejść badania i zrobić prawo jazdy?
napisał/a: igaiga 2010-11-03 21:45
Nie wiem czy i w jaki sposób ta wada upośledza Twoje widzenie, ale naprawdę dużo zależy od lekarza. Ja pamiętam, że jak robiłam prawko to na badanie poszłam nie mając okularów bo ich wtedy jeszcze nie nosiłam a mam wadę -3D i -3,5D i jakoś nie robił mi z tego powodu żadnych problemów, prawko mam bezterminowo, kazał mi tylko dla własnego bezpieczeństwa pójść do okulisty i tyle... tak wyglądało to całe "badanie" ;) Tak więc szansa jest zawsze.

Inną sprawą jest bezpieczeństwo Twoje czy innych. Jeśli naprawdę czujesz się na siłach i uważasz, że ta wada faktycznie nie przeszkodzi Ci w prowadzeniu samochodu to zawsze możesz próbować.