zaparcia po heroinie

katapul-ta
napisał/a: katapul-ta 2010-07-24 13:17
Ogladalem opstatnio trainspotting. W zajebistej scenie, na poczatku filmu, w ktorej Mark biegnie do toalety mowi, ze heroina powoduje zaparcia. Jest prawda filmu i prawda prawda ( atakze gowno prada ;)), iec ja sie ytam - czy to prawda?
napisał/a: mgr-farm-patrycja-wierzbicka 2010-08-09 19:55
Witam,
tym razem miał Pan do czynienia z "prawdą prawdą" - heroina, podobnie zresztą jak morfina, może wywoływać przewlekłe zaparcia. Co ciekawe, odstawienie narkotyku może z kolei skutkować biegunką (jest to jeden z objawów zespołu abstynencyjnego).
napisał/a: mr_handy 2010-08-12 14:27
W ogóle wszystkie opioidy powodują zatwardzenie. Niektóre z nich, takie jak loperamid nie wchłaniają się z jelit i są wykorzystywane jako środki zapierające.
konqret
napisał/a: konqret 2010-08-12 14:31
A oglądał ktoś requiem dla snów? Główny bohater ma


[UWAGA SPOILER!!!!!]tam w 3/4 filmu amputowaną rękę, z powodu jakiejś martwicy żył chyba - czy to też się zdarza przy narkotykach dożylnych, czy tylko po heroinie?
lekarz-lukasz-dubielecki
napisał/a: lekarz-lukasz-dubielecki 2010-08-12 17:25
W filmowym przypadku myślę, że chodziło o pokazanie dramatyzmu. Zakażenia mogą prowadzić do amputacji ale u młodego człowieka ze sprawnym krążeniem istnieje duża szansa by kończynę uratować i wyleczyć sepsę na którą cierpiał główny bohater. Z drugiej strony zakażenia przenoszone wśród narkomanów mogą być bardzo groźne: HIV, wzw B i C, kiła etc.

Czy uważają państwo, że rząd powinien oferować darmowe sterylne igły i strzykawki każdemu kto się zgłosi? c