wynik-proszę o wyjaśnienie

napisał/a: juliat 2011-01-08 19:30
Parę tygodni temu wyszłam ze szpitala i do tej pory nie umiem zrozumieć wyników, a mianowicie:

Chora przyjeta do oddziały neurologicznego w celu diagnostyki. w badaniu neurologicznym stwierdzono ustępujące porażenie nVI po prawej oraz obustronny objaw babińskiego. W badaniu MRI stwierdzono kilka ognisk demienilizacyjnych jedno ognisko wzmacniające się w obrębie mostu. Badanie płynu mózgowo rdzeniowego nie wykazało zmian, badanie w kierunku Boleriozy ujemne. Badanie prążków oliglkonalnych w toku. W badaniu wzrokowych potencjałów wywoływanych stwierdzono graniczne wydłużenie latencji po stronie lewej. W oddziale włączono wlew solumedrolu, chora wypisana z zaleceniem wykonania kontrolnego badania MRI po roku.
Pomożecie?
napisał/a: ulna 2011-01-08 21:10
Witam
Porażenie nerwu bloczkowego prowadzi do uniemożliwienia poruszania gałką do boku i do dołu, prowadzi to do powstania zeza zbierznego. Dodatni objaw Babińskiego świadczy o problemach z układem piramidowym, a konkretnie z jego drogą korowo-rdzeniową, odpowiada on za kontrolowanie ruchów ciała, poprzez unerwienie ruchowe mięśni. Ogniska demielinizacyjny u osób starszych nie muszą świadczyć o niczym, jednak mogą np o początkach stwardnienia rozsianego. Wydłużenie latencji potencjałów wzrokowych, również może świadczyć np o stwardnieniu rozsianym
napisał/a: juliat 2011-01-08 21:23
zaznacze jeszcze, że mam 18lat. może zabrzmi to troche banalnie, ale wyniki nie są dobre? mam sie nie martwić i czekać do roku i iść na kontrole rezonansu? Zdanie: "Badanie prążków oliglkonalnych w toku" oznacza, że przyjdą wyniki czy jestem chora na stwardnienie rozsiane? Jejku, tak mało wiem.
napisał/a: ulna 2011-01-12 23:19
Wynik nie jest najlepszy. Pozytywny wynik tego badania, wskazuje w 80% na tą chorobę.

W razie dodatkowych pytań zapraszam.