wynik badania z tk po usunięciu pęcherza moczowego

napisał/a: zuza86zuza 2010-10-17 13:37
witam.
Mój tata jest już 5 miesięcy po zabiegu usunięcia pęcherza. W pierwszych miesiącach po zabiegu czuł się w miarę dobrze, jednakże od ok miesiąca czuje duży ból w lewej nodze- od kości miednicy do kolana. jest to ból ciągły. został skierowany na tomografię i wynik badania jest następujący:
TK-jama brzuszna i miednica bez kontrastu i z kontrastem dożylnym wielofazowe z pojeniem doustnym z wtórnym opracowaniem.

Dane ze skierowania:stan po cystoprostatektomii z powodu raka pęcherza moczowego.
W porównaniu do badania poprzedniego z dn. 12.03.2010r zmniejszył się zastój w UKM nerki lewej. utrzymuje się zastój w nerce prawej z poszerzeniem moczowodu prawego do 16mm. Moczowód lewy nieposzerzony. Moczowody uchodzą do odtworzonego z pętli jelitowej pęcherza. Poniżej ujścia moczowodów, po stronie lewej,widoczna jest w obrębie miednicy przestrzeń płynowa ok. 55x52x53 mm, która wydaje się łączyć wąskim pasmem z odtworzonym pęcherzem. Ściana opisanej struktury o nieregularnych, pozaciąganych obrysach zewnętrznych, przylegającej tkance tłuszczowej pasmowate strefy mogące odpowiadać zmianom pooperacyjnym lub nastrzyknięciu tkanki tłuszczowej. Obraz niejednoznaczny - uchyłek odtworzonego pęcherza z możliwym odczynem zapalnym?

Poza tym jak w badaniu poprzednim:
Skąpe zwłóknienie w segm. 5 płuca lewego.
Wątroba niepowiększona, o prawidłowym cieniowaniu miąższu. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, o jednorodnym, płynowym cieniowaniu wnętrza.
Śledziona niepowiększona, jednorodna; w okolicy wnęki śledziony dodatkowa śledziona średnicy ok. 2cm.
Trzustka, oba nadnercza i duże naczynia jamy brzusznej i miednicy w badaniu TK zmian nie wykazują.
Nie stwierdzono obecności powiększonych węzłów chłonnych w nadbrzuszu i okołoaortalnie w przestrzeni zaotrzewnowej.
Nieznaczne esowate skrzywienie boczne kręgosłupa lędźwiowego, zmiany zwyrodnieniwe w stawach międzykręgowych.

---------------------------------------------
Zostało wykonane również prześwietlenie biodra, jednakże tam też nic nie znaleziono. Tata bierze tabletki przeciwbólowe jednakże one pomagają tylko na chwilę a noga ciągle boli.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.