Torbielowatośc nerek a siłownia

napisał/a: nerkowicz 2010-09-13 19:46
Witam
Mam pytanie. Mam torbielowatość nerek(kilka małych torbieli na lewej nerce i dwie na prawej) i tu pojawia się moje pytanie, czy regularne ćwiczenia na siłowni mają jakiś wpływ na powiększanie się torbieli?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-13 19:50
Ćwiczenia raczej nie, ale musisz ćwiczyć na sucho wiec żadnych kreatyn czy odżywek białkowych.
napisał/a: nerkowicz 2010-09-13 20:01
jak robiłem sobie USG to lekarz wykonujący badanie powiedział mi to samo ale tacie kiedyś(ładnych kilka lat temu) lekarz powiedział, że przy torbielowatości wysiłek fizyczny szkodzi nerkom i rodzice tego się trzymają:( Co do odżywek to wiem, że nie mogę. Użył Pan słowa " raczej" mam to rozumieć, że nie jest Pan pewien, czy że po prostu wszystko jest możliwe?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-13 20:37
nerkowicz napisal(a):jak robiłem sobie USG to lekarz wykonujący badanie powiedział mi to samo ale tacie kiedyś(ładnych kilka lat temu) lekarz powiedział, że przy torbielowatości wysiłek fizyczny szkodzi nerkom i rodzice tego się trzymają:( Co do odżywek to wiem, że nie mogę. Użył Pan słowa " raczej" mam to rozumieć, że nie jest Pan pewien, czy że po prostu wszystko jest możliwe?


Zasadniczo nie ma takiego powiązania że ruch szkodzi nerkom, ale wiesz Twoja choroba jest dośc poważana, a ponieważ na forum nie widzimy Twojej karty chorobowej, opisu USG itp. Wiec trudno coś dokładnie stwierdzić. Może masz w najbiższym czasie wizytę u lekarza wiec można jego o to zapytac.