Torbiel

napisał/a: anetasenkow1 2010-10-03 18:23
Witam, mam pytanie, około 10 lat temu, podczas porodu położna zauważyła u mnie torbiel, która umiejscowiona jest w pochwie zaraz przy wejściu, właściwie to do dziś nie wiem co to jest, miękki guzek o średnicy 4- 5 cm. Po jakimś czasie podczas wizyty kontrolnej ginekolog wypisał mi skierowanie do szpitala, aby go usunąć. Bałam się poszłam jeszcze do innego lekarza, który z kolei stwierdził, że "lepiej tego nie ruszać, skoro mnie nie boli i mi nie przeszkadz", to samo potwierdził trzeci ginekolog. Teraz mam wrażenie że jest większy niż kiedyś, wygląda to w ten sposób jakby czasami wyskakiwał a potem się chował, nadal mi nie przeszkadza, ale ostatnio, zaczęłam w około 10 tym dniu cyklu odczuwać dość silne bóle - jakby skórcze. Trochę mi przechodziło po no - spie, ból był po prawej dolnej stronie brzucha, który z kolei w tym momencie był obrzmiały. Czy taki guzek jest niebezpieczny, boję się go ruszyć, czy powinnam wcześniej wykonać jakieś badania. jak się odnieść do tak różnych opinii lekarzy. Dodam, że zażywam tabletki rigewidon.
napisał/a: motylek.2 2010-10-03 20:08
Moim zdaniem bym poszła teraz do lekarza i zobaczyła co powie , lekarz to widzi i tylko on moze stwierdzic w jakim stanie jest guzek i czy nadaje sie do usunięcia.
A co do bólu po prawej stronie masz wyrostek ?
napisał/a: anetasenkow1 2010-10-04 20:55
Tak, myślisz, że to może być wyrostek ?
napisał/a: wikam2 2010-10-05 09:00
Myślę, tak jak Motylek. W tej kwestii powinnaś poradzić się lekarza. Zażywasz anty więc ból o którym mówisz nie jest bólem owulacyjnym i może faktycznie wskazuje np na wyrostek. Co do kwestii ruszać - nie ruszać to tylko lekarz może się wypowiedziec. Myślę, ze taka torbiel może się powiększac, nie jest jednak groźna a usuwa się głównie ze względu na Twój komfort.
napisał/a: motylek.2 2010-10-05 13:35
Dokładnie tak jak wikam mówi , wydaje mi sie ze wyrostek , ale moge sie mylic lekarz powinie cie zbadac i zrobic USG i okaze sie co jest. Im szybciej tym lepiej bo nie daj boze sie rozleje