tabletki i nastrój

napisał/a: Cycatka 2010-11-10 20:31
Mam następujący problem.
Wydaje mi się, że od kąd zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne stałam się nieco nerwowa. Zawsze byłam raczej wrażliwa ale teraz wyprowadzają mnie z równowagi bardzo banalne sprawy. Tabletki biorę od 4 miesięcy. Przy pierwszym opakowaniu chodziłam cały czas zła, ale nie ma się co dziwić. Najpierw spóźniał mi się okres ten od którego miałam zacząć brać tabletki, potem trwał 1,5 tygodnia i jeszcze były plamienia w tym pierwszym cyklu. To jak miałam nie być zła? Od drugiego opakowania było już ok. Oprucz tego jednego: Łatwo wpadam w złość. Nie jestem jednak w stanie stwierdzić czy to przez te tabletki, bo początek ich brania zbiegł się w czasie z przeprowadzką i ogólnie wiele się w moim życiu zmieniło w tym momencie. Jedyną osobą, której mogę się spytać czy coś sie we mnie zmieniło jest mój chłopak, ale jakie on może mieć porównanie skoro wcześniej nie mieszkaliśmy razem? A teraz tak i to mniej więcej od tego momentu kiedy zaczęłam brać te tabletki? Jak myślicie czy to one są powodem mojego wpadania w złość? Czy powinnam spróbować zmienić tabletki?
napisał/a: wikam2 2010-11-10 20:37
Nie wiem czy na rozbicie emocjonalne, nerwowośc etc wpływają tabletki, Zreszta jest to kwesti b. indywidualna a Ty piszesz o przyczynach, które zbiegły sie z okresem tabletkowania.
Oczywiście plamienie było całkiem "naturalne"
Np na depresje cierpi około 17%(?) tabletkowiczek.
napisał/a: Cycatka 2010-11-17 13:22
Na szczęście nie należe do tych 17% :)
Przez długi czas cierpiałam na depresje ale na szczęście ten problem mam już za sobą.
Poczekam na razie jeszcze trochę aż różne sprawy życiowe trochę się ustabilizują i może problem sam się rozwiąże
napisał/a: wikam2 2010-11-17 17:11
Życzę Ci tego :)
napisał/a: KaSSK 2010-11-17 19:45
Tabletki antykoncepcyjne mogą powodowac zły nastrój, depresję, zmienne humory (od śmiechu do płaczu) sama tak miałam. Musiałam wtedy zmienić tabletki na inne. Po zmianie wszystko przeszło. Możliwe, że zażywanie tabletek tylko potęguje Twój nastrój, związany z innymi sytuacjami życiowymi.