przewlekła biegunka

napisał/a: artega7 2011-01-08 18:24
Mam taki problem, od jakiegoś 1-1,5 tygodnia męczy mnie lekka biegunka 2-3 razy dziennie.
Miałem taki problem około pół roku temu. Wtedy byłem u lekarza kilka razy ale zbytnio nie wiedział co mi jest. Robiłem wtedy badania na występowanie bakterii i pasożytów ale wyniki nic nie wykazały. Brałem oczywiście węgiel, espunisan, multilac, tabletki z różnymi szczepami bakterii, ktore pomagają w przypadku zmiany flory bakteryjnej oraz dostałem jakieś tabletki rozkurczowe na jelito drażliwe. Po dłuższym czasie mi przeszło, oczywiście nie jestem pewien czy to mi te leki pomogły. Wtedy myślałem, że coś złapałem po wakacjach za granicą. Ale teraz to już nie wiem od czego to może być.
Może podpowiecie w czym tkwi problem?
napisał/a: magdaxxx86 2011-01-10 21:33
niestety ci nie pomoge, ale mam bardzo podobny problem i chce przed wizyta u lekarza zrobic sobie badania kalu , nie bardzo wiem na jakie bakterie zrobic takie badanie, mozesz powiedziec na jakie ty robiles? z gory bardzo dziekuje:)
napisał/a: artega7 2011-01-10 21:46
Ja poszedłem do labolatorium i poprostu zrobili badania na bakterie jakie mogą, na pewno na salmonelle i jeszcze jakąś bakterię, ale nie pamiętam jaką.
Robiłem też badanie krwi na helikobakter.
napisał/a: Jolcia051 2011-01-12 15:28
Ja kiedyś miałam podobne problemy i rownież poszłam do gastrologa. Kazał mi wykonać gastroskopię i okazało się że mam helicobakter. Jak się bardzo szybko okazało można się z tego wyleczyć w krótkim czasie, więc nie przejmuj się na zapas. Jednak jak ci dolegliwości nie przejdą to lepiej udaj się na konsultację z dobrym lekarzem.