POLECAMY

prolaktyna w normie , a wyciek z sutka

napisał/a: wikam2 , 2011-08-04 11:43
Wiesz co...ile lekarzy tyle teorii. Mój lekarz powiedział, ze u mnie wyciek (cykl mam znowu w miarę regularny ten nieregularny to było kiedyś nawet 40 dni) jest nipokojący i dał skierowanie do neurologa (MRI przysadki) neurolog się przejął wysłał na rezonans. Z kolei endo powiedziała, że ten wyciek plus podwyższona prl. to nic takiego i mam to zostawić w spokoju. Nawet jakbym chciała zajść w ciążę. Na kolejnej wizycie już zdanie zmieniła i stwierdziła, że jak ciąza to się to leczy. No a , że ja nie chce ciąży to zakręciła się jeszcze bardziej. Natomiast mój lekarz rodzinny, który prl. się przejął i dał skierowanie do neurologa ( ten dał MRI z wykrzyknikami!) w ubiegłym tygodniu stwierdził, ze moja prolaktyna jest ok :))))))
Pytałam każdego czy nie powinnam tak czasem zanim pójdę na rezonans zrobić po prostu obciążenia, które wiele wyjasni! Odpowiedź....yyyy.....eeee....jak pani chce....yyyy...
No i tyle żem se pogadała :P
Tak więc nie wiem co powinnam polecić Tobie. Ale wiem co zrobiłabym na Twoim miejscu (tak było np. z moją tarczycą. Rodzinna mnie zlewała, ja się źle czułam, "poprowadził" mnie z badaniami djfafa i koniec końców właśnie jem Euthyrox. Czyli nie było tak całkiem ok żeby rodzinna kazała mi z tym nic nie robić) sama zbadałabym prolaktynę.
Potrafię sobie wyobrazić jak się czujesz i w związku z tym ja bym działała.
Bo prolaktynę czynnościową czyli m.in taką na którą wskaże obciążenie też się leczy jeśli mówimy o ciąży.
Co prawda cykle masz regularne ale wiesz może czy faza lutealna jest ok?
Rok starania? Przy czym poprzednie trwały 8 miechów? No na pewno bym nie czekała. Takie jest moje osobiste zdanie.
napisał/a: bonsai1 , 2011-08-04 13:50
dziekuje za odp. tarczyce nie tak dawno badalam,ale nie wiem gdzie mam wynik,tak czy siak byl w normie, a lekarze mnie oslabiaja, moze leczyc moze nie. Czyli tą prolaktyne najpewniej zrobic ktorego dnia cyklu??
I czy pomimo skoku tempki, owulacja jest nieudana czy pecherzyk nie peka? a moze czegos mi brak i zaplodnione komorki nie moga sie zagniezdzic? wiem ze nie ma tutaj wrozki ale moze ktos mial podobnie jak ja i naprowadzi mnie na trop? ;)
napisał/a: wikam2 , 2011-08-06 18:16
Prl. podnosi się w okolicach owulacji i miesiączki. Omiń zatem ten okres.
Czy tempka potwierdzi pęknięcie pęcherzyka? Nie wiem...Ale zakładam, że nie do końca.
Możesz zbadać też progesteron ale to skonsultuj z lekarzem.
napisał/a: bonsai1 , 2011-08-08 14:10
wikam napisal(a):Prl. podnosi się w okolicach owulacji i miesiączki. Omiń zatem ten okres.
Czy tempka potwierdzi pęknięcie pęcherzyka? Nie wiem...Ale zakładam, że nie do końca.
Możesz zbadać też progesteron ale to skonsultuj z lekarzem.


Dziekuje , jestes zawsze pomocna :) zbadam prl i dam znac :)