Problem z pamięcią

napisał/a: gtyk 2010-09-09 21:18
Ostatni zauważyłem, że mam jakieś problemy z pamięcią ogólnie z kontaktowaniem, zawsze się dobrze uczyłem, ale od jakiegoś roku coś mi się chrzani i zaobserwowałem, że jak coś przeczytam lub usłyszana na lekcji po kilku chwilach zapominam i pytam się parę razy o to samo, a jakby nie przywiązuje do tego wagi(nie kontaktuje).
Np z książki którą przeczytałem kilka tygodni temu (książka o tematyce matematycznej) nie pamiętam praktycznie poprawnie żadnego wzoru ani twierdzenia.

Nie wiem co jest ale tak się mi zdaje, że żyje jakby w swoim świecie(wiem że tu głupio brzmi), ale szybko się zamyślam i "odpływam" trudno mi się skupić, np. czytając książkę czytam i w trakcie czytania myślę o czym innym to się dzieje jakoś tak automatycznie lub słuchając kogoś jestem myślami gdzie indziej, po prostu nie mogę się skupić.

Trudno mi to opisać. To może spróbuje tak:
Jestem na lekcji słucham nauczyciela co on mówi, robię co każe, np. notatki itp. ale robię to tak automatycznie i mało co pamiętam. Nie mogę się skupić

Często się zamyślam i wyobrażam pewne sytuacje, jakieś takie wyobrażenia.

Czym to może być spowodowane?
Czy jak pójdę do psychologa to da mi jakieś tabletki, bo normalnie chce kontaktować i się skupić, a nie się zamyślać i żyć w swoim świecie

może to coś pomoże mam 17 lat większość siedzę w domu i nie uprawiam spotu. Może chodzi o dotlenienie lub jakiś brak magnez.
napisał/a: cocojambo1 2010-09-09 22:49
Nie przejmuj sie tym zbytnio. Na pewno to przejsciowe, popraw swoja diete, wspomoz sie witaminkami, troche poskacz, wyspij sie i posmiej a bedzie dobrze.
napisał/a: Blackursus 2010-09-10 00:25
No, ja bym stawiala na brak magnezu. Oprocz odpowiednich suplementow, mysle, ze troche bardziej aktywny tryb zycia zdziala cuda. Wyrwij sie gdzies, pooddychaj swiezym powietrzem, na pewno nie jest to problem natury psychologicznej. Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2010-09-10 08:26
Tez mysle, ze to brak magnezu i swiezego powietrza, mozesz np. zaczac jezdzic na rowerze albo pobiegac troche ;)
napisał/a: Wojtek444 2010-09-17 20:06
Nie wolno mówić że to nic poważnego.... Pamiętajcie że forum nie może zastąpić lekarza!!!.... Ale sporcik owoce witaminki się zawsze przydadzą xD
napisał/a: Wojtek444 2010-09-17 20:14
Nie wolno mówić że to nic poważnego.... Pamiętajcie że forum nie może zastąpić lekarza!!!.... Ale sporcik owoce witaminki się zawsze przydadzą xD