Podwojne widzenie a stan emocjonalny

napisał/a: hathaway 2010-11-12 17:32
Witam was serdecznie
Mam na imię Marek, moim wyzwaniem jest diplopia (podwójne widzenie) jestem zmuszony do zasłaniania jednego oka ponieważ dolegliwość ta jest nie do wytrzymania. Ostatnio natrafiłem na soczewki obturacyjne(jeśli zasłonią mi obraz całkowicie będzie świetnie) Moje pytanie jest następujące: Czy przy korzystaniu z jednego oka spadają umiejętności tz. Przy zasłanianiu oka prawego, które jest połączone z lewa półkula odpowiedzialna za logiczne myślenie ta umiejętność osłabnie , no i na odwrót przy zasłanianiu lewego oka czy rzeczy takie jak wizualizacja emocje mogą ulec zmianie. Czy ta teza ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
napisał/a: pawel285 2011-03-07 17:34
hathaway napisal(a):Witam was serdecznie
Mam na imię Marek, moim wyzwaniem jest diplopia (podwójne widzenie) jestem zmuszony do zasłaniania jednego oka ponieważ dolegliwość ta jest nie do wytrzymania. Ostatnio natrafiłem na soczewki obturacyjne(jeśli zasłonią mi obraz całkowicie będzie świetnie) Moje pytanie jest następujące: Czy przy korzystaniu z jednego oka spadają umiejętności tz. Przy zasłanianiu oka prawego, które jest połączone z lewa półkula odpowiedzialna za logiczne myślenie ta umiejętność osłabnie , no i na odwrót przy zasłanianiu lewego oka czy rzeczy takie jak wizualizacja emocje mogą ulec zmianie. Czy ta teza ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?Ja mam wątpliwości czy człowiek korzysta z dwoje oczu jednocześnie . Mam pytanie jak to jest, że ktoś ma na jedno oko +2 na drugie + 5 dioptrii , Czy jednym okiem widzi większe przedmioty a drugim mniejsze ? jak to jest ?
napisał/a: hathaway 2011-08-13 14:29
Prowokacja? czy rzeczywiście zadajesz takie pytania?. Jeśli ktoś ma wadę ileś tam dioptri to przedmioty widzi poprostu gorzej są rozmyte w zależności czy jest krótko czy dalekowidzem odpowiednio nosi - lub +
napisał/a: PAML 2011-09-14 23:19
Mam nadzieję, że już zdiagnozowano przyczynę diplopii, ja po prostu zaklejałam oko do czasu wdrożenia leków.
W moim przypadku były to nieswoiste zmiany zapalne w obrębie zatoki jamistej i szczeliny oczodołowej.
Jak wiadomo przyczyn diplopii jest wiele.