pigułki czy nowy chłopak-mam problem

napisał/a: krystekzwarszawy 2013-02-15 17:44
Od trzech lat zażywam pigułki novynette i do ostatniej miesiączki było wszystko dobrze i przepisowo. Ostatnie opakowanie skończyłam 10 lutego - pojawił się okres ale inny , jest go znacznie mniej niż dotychczas a przy tym swędzą mnie te miejsca intymne.Nie wiem czy to przez pigułki czy przez to, że od trzech miesiecy jestem z innym facetem a od miesiaca z nim współżyję i może mnie czymś zaraził.Boję się ale nie chce od razu iść do ginekologa bo nawet nie mam za bardzo jak. Może wy mi pomożecie?
napisał/a: ~qwerty 2013-02-15 18:29
możesz mieć grzybicę pochwy, jeśli pojawią się białawe upławy tzw. "twarogowate" to będzie to. Teraz jeśli nie masz możliwości pójść do ginekologa posmaruj okolice intymne maścią clotrimazolum jest bez recepty za ok 2 zł. Mi pomaga, ale na dłuższą metę lepiej udaj się do ginekologa, może zaraził cię czymś ten nowy amant pamiętaj że wiele chorób w stanie utajonym można nosić wiele lat a powodują bezpłodność itp. Tak w ogóle to pigułki zabezpieczają przed ciążą ale jeśli nie jest się na 100% pewną partnera to nie powinno się zgadzać na koniec w środku. U mężczyzn może występować wiele chorób wenerycznych które nie dają objawów.
PS. Pomijam fakt ile dzieci zostało poczętych podczas brania pigułek....
napisał/a: ~grek3344 2013-02-17 17:52
Najlepiej by było jakbyś umówiła się na wizytę do gin. i na pewno po odpowiednich badaniach określiłby on od czego to. Na moje oko mogą to być problemy i z pigułkami, których zażywanie u znacznej części kobiet powoduje w końcu problemy intymne a i nowy chłopak mógł np. zarazić cię grzybicą i są to początkowe objawy. Tak jak wcześniej napisałam idź do lekarza a jeśli nadal zamierzasz brać pigułki to powinnaś do nich tak jak ja zażywać provag, który zapobiega infekcjom intymnym i osłania jelita przed szkodliwym działaniem wszelkich lekarstw
napisał/a: ~karina k 2013-02-17 22:08
Najlepiej będzie jak pójdziesz do ginekologa i poprosisz go o skierowanie na posiew z pochwy. Zażywanie probiotyku doustnego przy tabletkach hormonalnych to dobry pomysł, ale teraz najlepiej będzie jak zastosujesz probiotyk dopochwowy, mi zawsze przy upławach i swędzeniu w miejscu intymnym pomaga invag, działa bardzo szybko, obniża pH w pochwie i skutecznie chroni przed patogenami. Pamiętaj że przy infekcji twój partner też powinien się przeleczyć.