Papierek w uchu

estelle
napisał/a: estelle 2010-08-21 12:54
Siostrzeniec włożył sobie zwinięty papierek do ucha i nie mógł go wyjąć. Chyba mu już wypadł, nic nie widać w uchu. Ale ciągle to uszko rusza, pociera. Jak sprawdzić, cy tam rzeczywiście nic nie ma? Trzeba jechać do lekarza???
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-21 17:54
Dzien dobry!
Najlepiej pojechać do lekarza. Sposobem domowym jest użycie latarki i pociągnięcie małżowiny usznej po środku w kierunku buzi tak , by wyprostować nieco zagięty przewód słuchowy zewnętrzny i móc zajrzeć głębiej. Jeśli nic Państwo nie zobaczycie lepiej nie zwlekać może wdało się juz zakażenie przed tym jak papierek wypadł, co sugeruje pocieranie ucha przez dziecko.
proszę napisać jak sobie poradziliście i co powiedział lekarz. życzę powodzenia

A czy komuś z Państwa przydarzyła się podobna historia?
magdam82k
napisał/a: magdam82k 2010-08-21 22:43
Niestety tak i również z maleńkim papierkiem zwiniętym w kuleczkę.Córka płakała przerażona.Położyłam ją głową do dołu ,na kolanach ,z uszkiem zwróconym do dołu.Uszko naprostowałam tak jak opisała to Pani doktor.Papierek wypadł na szczęście.Jeśli jednak taka metoda nie zadziałałaby,wówczas należy udać się do lekarza ,jak radzi Pani doktor i na pewno nie próbować niczym przetykać, czy wkładać czegoś do uszka,bo można ciało obce przepchnąć dalej.
estelle
napisał/a: estelle 2010-08-24 09:13
Dziękuję za rady. Rodzice pojechali z małym do lekarza. Papierka już nie było, ale uszko było podrażnione i zaczerwienione. Mały dostał kropelki i już praktycznie wszystko w porządku. Ach, te dzieciaki!