padaczka

napisał/a: wróbelek 2011-01-17 11:43
Witam.
Od 4 roku życia chorowałam na epilepsję. Po 15 latach leczenia kiedy napady padaczkowe miałam bardzo często zrobiono mi MR głowy i okazało się, że mam guza mózgu (skąpodrzewiak WHO II st.) Operację usunięcia guza miałam 6.5 roku temu. Od czasu operacji nie miałam żadnych ataków padaczki i zapytałam lekarkę (zmieniłam lekarza ze względu na dużą odległość po przeprowadzce) czy jest możliwość odstawienia leków? Ona mi odpowiedziała, że sam wynik rezonansu kontrolnego nie wystarczy, i że musi być badanie EEG. Dała mi skierowanie, poszłam, zrobiłam i wyniki miałam w granicach norm i zapytałam lekarkę czy da się teraz kiedy mam dobre wyniki odstawić leki? Ona mi odpowiedział, że i tak muszę brać laki do końca życia. Co mam o tym myśleć? To w takim razie po co kazała mi zrobić EEG skoro wiedziała, że i tak nie będę mogła odstawić leków. Czy jednak mam się udać z tymi wynikami do mojego lekarza, który leczył mnie od zawsze? Czy on powie mi coś innego czy faktycznie nie ma szans na normalne życie bez zatruwania organizmu lekami?
napisał/a: placio93 2011-01-17 13:04
a czy sprecyzowałaś że chodzi Ci o leki na padaczkę?
napisał/a: Vega21 2011-01-17 18:37
Myślę, że to lekarz jest od tego, żeby dokładnie wypytać, a nie pacjentka ma mu dokładnie opowiedzieć. Poza tym skoro koleżanka chorowała na epilepsję, to raczej nie mówiła o lekach na chorobę nadciśnieniową:)
Najlepiej idź do swojego lekarza, on najlepiej orientuje się w Twojej sytuacji, i będzie lepiej wiedział co zrobić.
napisał/a: placio93 2011-01-17 19:03
ale może wróbelek oprócz leków na padaczkę bierze również jakieś leki po operacji związane z interwencją chirurgiczną.
jeśli zapytała:
"czy jest możliwość odstawienia leków? " lekarz mógł myśleć że chodzi właśnie o te leki, a ona miała na myśli leki na padaczkę.

z tego co mi wiadomo padaczkę uznaje się za wyleczoną po 2 albo 3 latach od ostatniego ataku.
napisał/a: wróbelek 2011-01-17 20:59
Mam na myśli leki przeciwpadaczkowe. Po operacji nie dostałam żadnych innych leków. Biorę ciągle i od kilku lat niezmiennie jedne leki. Żadnych nowych mi nie przepisano.
napisał/a: Vega21 2011-01-17 21:05
Tak jak kolega napisał, po kilku latach (nie potrafię sprecyzować po ilu) od ataku, nie powinny pojawiać się nawroty, ale w kwestii odstawienia leków decyzję musi podjąć lekarz, najlepiej ten, u którego się leczyłaś.