Ostry ból brzucha od popołudnia do zaśnięcia.

napisał/a: kotlett 2010-09-29 15:53
Witam serdecznie,

Dręczy mnie bardzo dziwny ból po lewej stronie od lewego podżebrza do okolicy lędźwiowej i w dół. Byłem u lekarza, ten niestety nic nie "wymacał", temperatury również brak, dieta jak najbardziej lekka (myślałem, że to zatrucie i od 4 dni jem kleiki itp.). Ból jest o tyle dziwny, że jakby niezależny od jedzenia i zaczyna się od godziny około 15, narasta aż do straszliwej masakry (wiercę się i mnie zatyka z bólu), później z ledwością zasypiam i rano już jest ok, aż do kolejnego po południa. Dodam, że nie pomaga No-spa i inne domowe sposoby. Nic nie daje także Helicid i Spasmolina przepisana przez lekarza. Jutro wybieram się na ponowną wizytę, a piszę tu ponieważ w mojej mieścinie lekarze są albo starzy i konserwatywni, albo niezbyt niekompetentni. Może ktoś się z tym spotkał?
napisał/a: piotrosiama 2010-09-29 20:33
Witam !
Ciekawe że ten ból pojawia się wyłącznie o okreśkonej porze ! Może to nerwy ?
Poproś rodzinnego o skierowanie na usg jamy brzusznej może coś się wyjaśni.
Pozdrawiam
napisał/a: kotlett 2010-10-03 08:27
Witam,

Usg we wtorek, dodatkowo mocz i morfologia. Okazało się, że to może być przepuklina. Na początku reagował na te bóle cały brzuch i ból był niesamowity, teraz dolegliwości pokarmowe ustały (raczej po tabletkach) i ból pojawia się tylko w dolnej części. Wstępnie lekarka stwierdziła, że ten po południowy ból był spowodowany nasilaniem się tego bólu przepuklinowego w miarę wykonywania codziennych czynności. No nic, zrobię badania i napiszę co z tego wynikło, Pozdrawiam!
napisał/a: piotrosiama 2010-10-03 12:36
Ok - odezwij się po badaniach.
napisał/a: xuxus 2010-10-04 01:53
lepiej nie ignorować takich sygnałów i dobrze że działaś -zawsze ciężko określić czy to jelita, żołądek, woreczek itd.
czekamy na wyniki-pisz co i jak?
napisał/a: kotlett 2010-10-06 09:51
Witam serdecznie, wyniki USG jak najbardziej w porządku (przesyłam skan). USG robił chirurg, ponoć dość dobry, więc raczej są one wiarygodne. Zależało mi na dokładnych wynikach więc przygotowałem się jak trzeba, mówił, że było wszystko widoczne. Dziś dałem mocz do analizy i krew na morfologię i opad. Silny ból opisany w pierwszym poście ustał, ale pozostało uczucie dyskomfortu w tym miejscu. Nadal wieczorem odczuwam go bardziej niż rano, ale nie jest to już katorga. Napiszę po wynikach z dzisiejszych badań. Pozdrawiam