opryszczka

napisał/a: Nneka 2010-09-06 14:14
Sezon opryszczkowy znów zaczęty;p W zasadzie trwa cały rok, bo w lecie łatwo o opryszczkę od zbytniego nagrzania przez słońce, a jesienią od przeziębienia organizmu. Pytanie jak zapobiegać (skutecznie) i jak się jej pozbyć kiedy już się pokaże...
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-09-07 11:21
Witam!
Jedynym skutecznym lekiem o udowodnionym działaniu jest acyklowir przyjmowany doustnie w trakcie występowania objawów, gdy wirus się namnaża. Lek powoduje jego niszczenie i zmiejsza ryzyko nawrotów. Wszystkie maści nakładane na opryszczę powodują tylko miejscowe jej osuszanie.
Jakie maści stosujecie Państwo?
napisał/a: ja_bubu 2010-09-07 16:36
Muszą być koniecznie maści? Co myślicie o plastrach compeed, czy działają? Czym różnią się te na dzień i noc? Są drogie, a nie chcę wydawać tyle pieniędzy na coś, co może nie dzialać.
Mnie farmaceutka poleciła kiedyś maść cynkową i działa (dobrze wysusza), tylko że brudzi na biało (te wszystkie Zoviraxy może i nie działają skuteczniej, ale nie robią takiej białej powłoki na skórze).
napisał/a: zofia1 2010-09-11 16:46
Polecam zdecydowanie acyklowir doustnie, jest rewelacyjny. Jednak stosuje się go, gdy opryszczka pojawia się min. 3 razy w roku.
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-09-12 16:21
Dzien dobry!
lek doustny można zastosować przy każdym wystąpieniu objawów. Nie trzeba czekać aż opryszczka będzie nawracać. Szczególnie Panie w ciąży powinny być przeleczone tym lekiem doustnie przy każdym pojawieniu się objawów. Wirus może spowodować uszkodzenie płodu, jego obumarcie lub doprowadzić do porodu przedwczesnego.
czarek11
napisał/a: czarek11 2010-09-17 13:16
a czy acyklowir w kremie nie jest równie skuteczny jak do łykania?
przecież bezpośrednio działa na wirusa?
napisał/a: czikulinka 2010-09-17 18:25
własnie nie bezpośrednio, bo wirus jest w zakończeniach nerwowych, dlatego ten w maści nie działa. To tylko "inteligentne placebo". Działa nie lepiej niż maść cynkowa.
kasiuniaz
napisał/a: kasiuniaz 2010-09-20 11:54
a czy po doustnym acyklowirze można się całkiem wyleczyć?
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-09-20 17:13
Dzien dobry!
Lek ten powoduje niszczenie wirusa w trakcie replikacji, czyli namnażania się w czasie gdy są objawy- pęcherzyki. niestety nie niszczy on wirusa, który jest nieaktywny w tym czasie. nie prowadzi do jego trwałego usunięcia z organizmu. Zmniejsza natomiast częstotliwość występowania objawów.
a czy u Państwa też zmniejszyła się częstość występowania objawów zakażenia po leczeniu?
napisał/a: ~ar3 2013-06-01 11:55
Sama też często miałam problemy z zajadami czy opryszczkami. Stosowałam przeróżne preparaty lub też tzw. "domowe sposoby". Nawet, jeśli któreś z nich pomagały, to tylko na chwile. Fakt, zajady i opryszczki znikały po kilku dniach kuracji, jednak po krótkich czasie problem znów się pojawiał... I tworzyło się błędne koło. W końcu postanowiłam zainwestować w coś sprawdzonego i skutecznego. Kupiłam "VirAgo" firmy CaliVita. Jest to zestaw ziół wzbogaconych lizyną i cynkiem, który nie tylko hamuje rozwój wirusa czy opryszczki, ale co ważniejsze zapobiega jej nawrotom. W ten sposób pozbyłam się problemów raz na zawsze. Od dłuższego czasu nie miałam żadnych nawrotów. Wreszcie mogę cieszyć się pięknymi ustami, myślę że mój chłopak również jest zadowolony
Także bardzo polecam ten preparat - tutaj macie adres sklepu, gdzie możecie znaleźć więcej informacji na jego temat oraz dokonać zakupu, a co za tym idzie, rozwiązać Wasze problemy : http://www.vitero.pl/pl/p/Virago-90-tabl./150
Nie znam skuteczniejszego środka niż VirAgo - polecam!